Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Duplicatul CIV
Masini.ro Forum > Masini.ro > Juridico-financiar
RUE
printr o imprejurare nestiuta fratele meu a pierdut CIV ul de la daciana veche 1300 si dupa 4 ani de platit impozite aiurea m-am decis sa i refact CIV ul si sa o dau la rabla sa mai recuperez pierderile. Masina e pe numele unei cunostinte de la care am luat-o. mentionez ca nici daca o dau la fiare nu pot sa o radiez fara carte desi am certificatul.

azi am obtinut in sfarsit duplicatul CIV de la RAR si m-au trimis la inmatriculari sa mi treaca datele titularului in carte si... SHHHHOOOCK!
cica trebuie sa schimb si talonul... daca vreau sa mi scrie datele, in conditiile in care in CIV ul nou scrie clar ca e duplicatul CIVului cu seria care e trecuta in talon.
pentru ce asa nemernicie? unde e baza legala pentru a necesita alt talon pt o masina pe care o dau la rabla? de ce nu mi scrie datele si gata?
sunt dispus sa merg departe cu prostia omeneasca si birocratia.

1. cine stie baza legala pt inmatriculari pe speta asta si sa mi dea link sau nr si data documentului?
2. poate propietareasa sa mi faca o singura procura prin care sa fac si asta si sa o dau si la rabla (sper sa nu trebuiasca 2)?

mercic...
adrian_r5
QUOTE (RUE @ May 24 2011, 09:07 PM) *
1. cine stie baza legala pt inmatriculari pe speta asta si sa mi dea link sau nr si data documentului?

Pai intreba dobitocu' de la inmatriculari ce temei legal are pt. cele afirmate angry.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.