Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Probleme dacia 1310
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Dacia > (Super)Nova&Solenza
indiscutabil34
Salutare, am o problema cu dacia mea 1310, se incing foarte tare rotile din fata, ba chiar scot si fum. La prima vedere par sa se incinga placutele de frana, insa, miroase a cauciuc incins si mi-e frica sa nu ia foc. Mentionez ca masina a stat pe loc vreo 2 ani cat am fost plecat in strainatate, ceva sugestii? Multumesc. mellow.gif
navajo
Garnitura de cauciuc care e la etrier si-a pierdut elasticitatea si ramane etrierul intepenit.( cred ca e fi foarte murdar.
Trebuie schimbata si curatat etrierul, spalat mai exact, sa nu dai cu smirghel!!!


Cand se incing rotile e din cauza ca ramane etrierul intepenit sau ai discurile de frana ovalizate.
Honda130cp
salut, ai pus main pe roti dupa ce am mers cu masina ceva km??? asta trebuia sa faci sa vezi daca janta este (sau jantele) sunt incinse. poate sa fi,e de la servo-frana daca ai(daca desfaci pompa de frana la servo-frana o sa observi un surub, trebuie sa il strangi putin) el fiind desfacut mnai mult decat trebuie masina iti merge infranata.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.