Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Vand Nikon D90 + LCD Grip + 2x EN-EL3e replacement + Card 4gb
Masini.ro Forum > Bazar > Talcioc
BoggyPhoto
A sosit momentul sa ma despart de cel care mi-a adus atatea bucurii.



Nikon D90 Body

39.000 cadre, absolut nicio problema inafara de cauciucul de pe spate(thumb rest) care se dezlipise un pic sus, insa l-am lipit si sta mai bine decat statea din fabrica.

Cumparat in Februarie 2009. Trebuie sa caut certificatul de garantie sa vad daca avea 2 sau 3 ani de garantie pentru ca nu retin exact.

Se da impreuna cu celelalte accesorii venite initial in cutie(inafara de obiectivul kit 18-105VR):

- capac body
- curea de gat
- acumulator EN-EL3e
- incarcator
- protectie display
- cd soft/drivere
- Cablu USB 2.0
- Cablu AV
- manual in limba romana

LCD Battery Grip

Are functie de intervalometru(99 img), se poate folosi si impreuna cu functia bracketing (pentru time lapse HDR).

Functie de cronometru, ceas, si de controller pentru expunere lunga. De ex, cu aparatul in mod bulb, se poate seta timpul exact al expunerii (max 99h).

Aparatul comunica cu gripul si afiseaza nivelul de incarcare al fiecarei baterii in mod individual.

Desigur, are rotita de comanda, actuator shutter cu focus la jumatate de apasare, si af-ae lock.



2x EN-EL3e replacement

Se dau evident impreuna cu bateria originala si incarcatorul original de la Nikon.

Testate, rastestate si indragite. Rezista la fel ca cea originala, ba chiar am impresia ca un pic mai mult.

Cu cele 3 baterii poti pleca linistit in concediu in munti, fara sa ai nevoie de electricitate. N-am ramas niciodata in pana de curent cu configuratia asta.

Card SanDisk 4Gb clasa 2

Clasa 2 insa filmarea HD 720p merge fara probleme.
___________________________________________________

Pret 2400 Ron

Se dau doar impreuna, iar pretul nu este negociabil.

Rog contact pe mail la boggy222000 -arond- yahoo.com.


Toate cele bune,
Bogdan
BoggyPhoto
Update de pret, 2300 RON.
BoggyPhoto
Update de pret:

D90 Body + Card Sandisk 4gb - 1800 Ron
LCD Grip pentru D90/D80 - 400 Ron
2x EN-EL3e replacement - 100 Ron

Pretul pentru tot pachetul: 2200 Ron.

Gripul si bateriile se dau numai dupa ce s-a dat body-ul.

Numai bine,
Bogdan
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.