Help - Search - Members - Calendar
Full Version: vreau sa-mi iau logan Laureate1.4
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Dacia > Logan Berlina/MCV/Pick-up
Alin30222
am auzit atat de multe lucruri rele despre logan incat mai mai ca stau pe ganduri daca sa-mi iau sau nu.Cred totusi ca cei care au zis ceva rau,nici macar nu au pus mana pe volan in viata lor.

Ce-as putea sa iau in rate care sa fie nou si la pretul asta?
ionut32111
pai nou la aproximativ aceeasi bani ai mai putea sa iti iei un Cielo euro3 standard/AC la 7390E si la 7490 si cu LPG
stefan_ieu
Comparatia cu Cielo cred ca nu isi are rostul. E o masina depasita moral, iar motorul cel nou am inteles din discutiile de pe aici ca nu e foarte reusit. Si eu am vrut sa imi iau Logan si am renuntat dorece nu am mai avut rabdare sa astept 6 luni sa vad daca e fiabil. Oricum e peste Cielo. E un model nou, cel mai probabil (99,9%) peste toate modelele de dacie facute pana acum si are in dotare cam tot ce ti-ai putea dori de la o masina ieftina.
Ai putea sa te mai uiti la Clio. E putin mai scump (varinata pe benzina) si poate iti inspira mai multa incredere ca nu e Dacie. Dar eu cred ca tot Logan-ul e o alegere mai buna la banii astia.
Intra pe forumul dacia si vezi acolo impresii reale de la posesorii de Logan.
Dorel35639
Chiar daca te costa mai mult cu 1050 euro, eu zic ca ar fi bine sa-ti iei Ambition. Motorul este mai puternic, mai silentios si mai fiabil si consuma cam tot la fel sau chiar mai putin decat motorul de 1.4. Ai in plus marele avantaj al ABS-ului (datorita lipsei caruia am facut eu ultimul accident). Pana la urma este o problema de bani.
Marius36293
eu am auzit ca e cea mai mare teapa loganul...defapt ca toate daciile, dar e teapa prea mare ca incet, incet o sa coste cat o masina calumea.am avut cielo,am cielo si o sa am cielo, nici nu se compara cu dacia logan,in primul rand...poate nu stiati, motorul de logan cel de 1.4 si cel de 1.6(8v) sunt motoare folosite la primele clio si megane, nu vad cu ce ar fi mai prejos motorul de cielo 1.5(16v,motorul nou).Sa nu mai amintesc faptul ca e motor preluat de la opel,pana acum s-a demonstrat ca e f bun...nu am auzit sa ramana cineva in pana cu el!motorul 1.6 consuma cat cel de cielo, iar ce de 1.4 consuma mai mult....pt ca masina e grea si trage din greu, la depasiri nici nu e indicat! laugh.gif ca nu face fata!
legat de logan, am inteles ca toate prima serie are prb cu, catalizatorul si injectoarele, consumul ar creste pana la 15-16%, au zis si la tel chestia asta!!!!!!!!!!!!!Dacia sa faca masini ca daewoo o sa mai treaca timp....cat despre service nu mai vb....sari cu banul la orice chestie...dacia tot dacie o sa ramana inca 20 de ani...oricum modelul asta banuiesc ca o sa fie in productie multi ani de aici in colo...poate cat berlina.hahahahahaha
luati-va ca e o masina super!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
MIHAI40981
trebuie sa asculti doar sfaturile celor ce au condus Logan-uri. Eu am laureat de 1.4 si sunt foarte multumit. Am fost chiar placut surprins cand am luat-o prima data. Motorul are viata in el si cu benzina buna si combinat cu un mers ponderat mie imi ia 8 in oras. Cand ii mai aud pe unii ca ia 15, imi vine sa rad biggrin.gif . Poate ala de 1.6 ia mai mult, pentru ca e vechi, dar asta de 1.4 il gasesti si pe clio symbol si pe clio bicorp, ca sa nu mai vorbim de supernova si solenza. cred ca tre sa o omor in oras ca sa imi ia 10 la suta.Nu i-am dat mai mult de 110km/h, ca nu am facut inca 3000 km, dar la 110 are 3000 rpm si e chiar silentioasa. Eu sunt foarte multumit e ea
ncristi
Logan este o masina buna si cred ca isi merita banii la ceea ce ofera...
Este mult peste cielo...

Eu am mers cu logan.
mihai38772
ca sa ii facem in ciuda proprietarului de cielo ( o masina f buna dar invechita in ceea ce priveste designul ) eu te invit sa te plimb cu Loganul meu sa vezi care e diferenta intre el si cielo
Daca nu esti in Buc du-te la orice dealer Dacia si testeaza ca nu ai ce sa pierzi .Iti spun ca o sa fii super incantat
Uita-te la ce ofera Cielo Executiv si la ce ofera Logan Ambition
Bai fratilor ,nu mai fiti asa de carcotasi masina asta s-a vandut in jumatate de an in 30.000 de bucati si au comanda de inca 15.000 + comenzi din afara

inca ceva : Cielo se scoate din fabricatie si se va fabrica in locul lui LOGAN - tineti minte treaba asta si mai vorbim peste un an
jkno
I-ati un Logan de 1.6 ca vei avea un motor puternic cum spunea cineva inainte. Si dotarile sunt bune: aer conditionat, geamuri electrice etc. Cel de 1.4 are motorul prea slab pt. masivitate masinii.

Nu vin aici sa vorbesc in necunostinta de cauza ca alti membri. Am Logan de 1.6 Laureate (cred ca am fost printre primii 100 de romani care am cumparat Logan) si sunt multumit. Zburda pe sosele si consuma cam 9 si ceva in oras.

Daca vreti sa stiti mai multe, cititi revistele de specialitate care apar la noi. Nu vorbiti doar asa ca sa va aflati in treaba. Sau conduceti un Logan intai. Unii se iau dupa stirile ProTV unde nu te mai mira nimic...
lucian14
:shock: :shock:
unde, cine, cand, de ce $%^*&*(*)&*) ?!!!!! panic mode
am (dau) 1000 euro! ma potzi scapa de nexia mea ca e prea rabla si ma rusinez cand trec pe langa Loganurile astea bengoase si nervoase :stretcher:
madalina
Lucian, ai terminat cearta cu George si incepi alta cu Sergiu?
eddie
Am condus un Logan 1.6 o saptamana,demarajul este mai slab decat al lui Clio Bicorp 1,5 DCI 80C.P. (banuiesc ca are caroseria prea mare pentru asa motor)
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.