Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ce considerati grav pt odraslele dvs
Masini.ro Forum > Discutii generale > Off Topic > Probleme Sociale
AZAZEL
dupa unele discutii cu james pe un alt topic, am hotarat deschiderea unui poll.

cu siguranta mi-au scapat situatii.
daca se doreste a se adauga/modifica ceva, rugam un moderator sa completeze.

Am modificat intrebarea initiala, intrucat nu era clara "sanctiunea" pentru acete fapte. De asemenea am adaugat si ultima optiune (care in mod evident e incompatibila cu celelalte, dar nu am cum sa nu permit vot multiplu doar la ultima optiune)

Intrucat au apucat sa voteze 4 persoane inainte de a modifica intrebarea am sters raspunsurile acestora... din pacate s-ar putea ca forumul sa nu le mai permita sa voteze din nou (habar n-am). In acest caz ma puteti contacta sa "corectez" votul.
T u d o r
Asta suna ca alegerea dintre a fi bolnav de cancer sau bolnav de sida. biggrin.gif

Majoritatea situatiilor sunt inacceptabile, ar trebui posibilitatea de vot multiplu.
AZAZEL
pai este posibilitate de vot multiplu.
ozz86651
Mie nasoale mi se par numai alcoolismul, dependenta de droguri (sper ca nu vorbim de iarba aici), infractiunuinile majore si favorurile sexuale.
Cu restul ori n-am nici o problema ori le consider in categoria neimportant.
HalbaSus
Hold your horses... pai nici unul din lucrurile mentionate nu sunt bune si in nici un caz nu le doresti copilului tau... DAR idea era sa fie intr-atata de grave incat sa il dezmostenesti (in limitele legale, legea romana nu permite dezmostenirea "totala" decat in cateva cazuri foarte grave).
A doua discutie era despre gravitatea acestor fapte... adica nu imi doresc ca fiica-mea sa fumeze, dar e mai bine decat sa fie dependenta de droguri, nu imi doresc ca fiica-mea sa fie o usuratica, dar decat sa fie criminala in serie parca mai repede pot accepta ca isi schimba partenerii ca pe sosete.

Altfel, pollul e irelevant. Le bifam pe toate... votam... nu aflam nimic.

In opinia mea trebuie reformulat.
ozz86651
Ba da nu stiam ca sinteti atiti pocaiti pe aici smile.gif.
klm
CITAT(ozz86651 @ Mar 9 2011, 11:35 AM) *
Mie nasoale mi se par numai alcoolismul, dependenta de droguri (sper ca nu vorbim de iarba aici), infractiunuinile majore si favorurile sexuale
HalbaSus
Sper ca AZAZEL sa nu se supere ca am modificat intrebarea, dar altfel mi se parea ca nu are sens.
Nu, nu imi doresc ca fiica-mea sa fumeze sau sa se imbete cu regularitate. Dar nici macar nu as avea autoritatea morala sa ii spun ca "nu, nu face asta, ai 18 ani, e timpul sa inveti, sa iti faci in rost in viata, nu sa fumezi ca turcii si sa mergi la chefuri unde vei consuma cantitati mari de alcool".
James Kilowatt
Daca vb de renegat, am votat cu ultima chestie.

Daca e vorba ce consider grav sunt mai multe: 1,2,3,8,9

Ce consider doar naspa fara sa fie foarte grav 4,7 (daca trece pe rosu ca pieton n-o s-o scalpez).





klm
Halba, ar trebui sa resetezi si rezultatele initiale ale sondajului pentru ca acum nu mai poti vota.
Lucian107416
nu l-as renega, dar toata viata mea va fi o lupta de prevenire. In afara de orientarea sexuala cam toate pot fi prevenite prin educatie. Cel mai tare ma tem de drogurile de mare risc.
HalbaSus
QUOTE (klm @ Mar 9 2011, 01:09 PM) *
Halba, ar trebui sa resetezi si rezultatele initiale ale sondajului pentru ca acum nu mai poti vota.


Rezultatele initiale le-am "resetat" (adica le-am sters). Din pacate insa nu pot sa resetez si contorul cu cei care au votat. Poate adminii pot face asta. Dupa cum am precizat si in primul post (treaba scrisa cu rosu) pot sa modific contorul voturilor... deci daca o sa primesc o cerere de genul "eu nu mai pot sa votez dar as vrea sa bifez 1, 2, 3.. 6" atunci eu pot adauga asta la rezultatele existente. De resetat insa nu pot sad.gif.
solmar
Ba poti. Faci un poll nou, homo dar virgin. Muti apoi toate posturile de aici si lumea o ia de la zero. Si cred ca mai se poate lucra la optiuni. Incet incet ajungem sa scriem toate pacatele din Biblie...
klm
Am inteles, Halba, n-am mai fost atent la modificarile facute primului mesaj; in conditiile celei de-a 2-a intrebare, te rog sa ma contabilizezi si pe mine cu ultima optiune de vot, nu cred ca exista ceva care sa ma faca sa-mi reneg un copil (nici macar, daca as descoperi dupa cativa ani ca nu este al meu).
James Kilowatt
Eu as face altfel polul:

Fiecare infractiune din "codul lui Azazel" as transforma-o intr-o intrebare si as pune 4 optiuni: dezmostenit/renegat, foarte grav, naspa da' suportabil, si mi se falfaie.
Si sa trebuiasca sa votam la toate cate una.

Chiar si la noua intrebare raspund la fel, ultima optiune, si numarul 9, chiar daca grave sunt mai multe. Insa trebuie si aici facute unele distinctii... toxicomania e grava, insa e o boala, nu un "defect de caracter" cum e e de exemplu tranzactionarea de favoruri sexuale.
Cu nimfomania n-am nimic, nu e tot aia biggrin.gif Intre a fi curva in sensul tranzactionarii de favoruri sexuale si a preacurvi in sens azazelian diferentele mi se par fundamentale.
AZAZEL
QUOTE (James Kilowatt @ Mar 9 2011, 02:59 PM) *
Cu nimfomania n-am nimic, nu e tot aia biggrin.gif Intre a fi curva in sensul tranzactionarii de favoruri sexuale si a preacurvi in sens azazelian diferentele mi se par fundamentale.


da, sunt diferente fundamentale insa numai cand ma gandesc(fie raportandu-ma si la tineretea mea si la barbatii din jurul meu) la femeile culcate la orizontala fara sa te incerce sentimente si la unele discutii adolescentine pe tema asta, parca mi se pare destul de greu sa fii tata de fata.
am avut o colega de serviciu care la 23 de ani a zis ca ea a avut vreo 25 de parteneri. am intrebat-o: cum asa?
zicea ea ca daca ii place de cineva, indiferent din ce punct de vedere, se aseza la orizontala fara probleme.
cum dracu sa accepti asa ceva ca parinte ?! a ajuns copilul meu sa fie wc-ul barbatilor ?
HalbaSus
AZAZEL, hai mai ca esti culmea, homosexual nu-i bine, prea heterosexuala iarasi nu-i bine (banuiesc ca daca ai avea fata nu te-ar deranja in halul ala homosexualitatea acesteia, iar daca ai avea baiat ai fi chiar mandru daca ar avea 25 de partenere pana la 23 de ani).

Bine, e adevarat ca (mai ales inainte de a avea copil) perspectiva de a fi tata de fata mi se parea deosebit de inspaimantatoare. Intre timp am realizat ca nu voi avea mare lucru de spus in privinta vietii ei private (daca la 2 ani nu o pot convinge sa manance mai putine bomboane de ciocolata iti dai seama ce sanse voi avea sa o conving la 22 de ani sa aiba mai putini parteneri)... Sper doar sa nu-i placa SUV-urile, anumite chestii cred ca se pot educa.
Mircea104901
QUOTE (HalbaSus @ Mar 9 2011, 02:01 PM) *
Sper doar sa nu-i placa SUV-urile, anumite chestii cred ca se pot educa.

Bigger -> better thumbsup.gif Speranta moare ultima rolleyes.gif ninja.gif
HalbaSus
Mai am 16 ani la dispozitie sa ii explic ca nu e asa... nu-i sigur ca reusesc, dar dupa cum ziceai tu, speranta moare ultima smile.gif.
Mircea104901
Ai putea incerca metoda din Inception (filmul in sine nu mi-a placut, dar ideea in sine e ok) whistling.gif
James Kilowatt
@Azazel
Daca e la orizontala pentru ca-i place, si o face si cu cap, treaba ei. Foarte bine, are un libido sanatos biggrin.gif Important e sa aiba grija ce face si sa aiba parteneri de calitate. Sunt sigur ca mie nu mi s-ar parea de calitate pentru ea niciunul, insa asta e previzibil

Prefer de departe sa aiba 25 parteneri buni decat unul sau doi prosti. Iar atunci cand se hotaraste sa se limiteze la unul singur, sa stie foarte bine ce pierde... si ce castiga. E de preferat sa aiba deja ceva experienta. Eu as interzice casatoria virginilor biggrin.gif Asta ca masura de protectie si pentru ei, si pentru partenerii/partenerele lor.

Daca e la orizontala pentru ca n-are alte calitati la verticala, atunci problema e complet diferita.
HalbaSus
QUOTE (Mircea104901 @ Mar 9 2011, 07:46 PM) *
Ai putea incerca metoda din Inception (filmul in sine nu mi-a placut, dar ideea in sine e ok) whistling.gif

Momentan incerc metode de indoctrinare old-school, deja stie sa zica "e ulâtă mașina ata" cand trece pe langa SUV-uri si dube (eu am incercat sa o invat doar cu suv-urile, dar cred ca i s-a parut firesc sa o extinda si la dube sau diverse utilitare). Desigur s-ar putea ca la un moment dat toate astea sa se intoarca impotriva mea, si sa isi ia ceva dodge ram de neam prost doar ca sa imi faca in ciuda... Moment in care probabil voi avea nevoie de o echipa ca cea din Inception biggrin.gif

Revenind la topic, eu nu sunt misogin, dar parafrazand expresia "antisemit e ala care uraste evreii mai mult decat e cazul" as zice ca misogini sunt doar aia care fac misto de femei mai mult decat e cazul, in mod obiectiv m-as situa la limita misoginismului. Cu toate astea chiar mi se pare culmea ipocriziei ca dupa o viata in care ai incercat sa convingi fetele ca sexul e bun, distractiv, sanatos, face bine la inima si reduce colesterolul sa impui restrictii pentru fiica-ta. Dupa cum zicea si JKw (care e in aceasi pozitie de "tata de fata") nu e asa grav sa aiba 25 sau 50 de parteneri atat timp cat stie ce face. Si aici se aplica principiul "decat unul si prost mai bine multi si buni". Pana la urma tu ca parinte ce vrei ? Sa ai un copil fericit sau sa ai un ormas care sa iti faca onoare ?
Nu as fi de acord niciodata cu ceva care o face nefericita (spre exemplu consum de droguri grele, sau o relatie heterosexuala cu un barbat abuziv) in schimb daca ea va fi fericita alaturi de o femeie (gen ellen de generes sau cum naiba se cheama lesbiana aia urata - ca sa nu credeti ca ma gandesc acum la filme), sau se va simti bine schimband partenerii mai des decat isi spala masina atunci este treaba ei, sau (Doamne fereste) isi va gasi fericirea in bratele unui conducator de Q7 ascultator de manele... e OK. Atat timp cat e fericita de ce m-ar privi pe mine cum ?

Apropo de lesbianism, mi-am adus aminte de un banc si mi lene sa il pun pe topicul dedicat: Janos, un secui din Harghita merge cu trenul la Bucuresti, la un moment dat in compartiment intra o tipa buna rau, aceasta intra in vorba cu el, se prezinta, ii spune ca e studenta la sociologie, si il intreaba si pe el de unde vine. Janos raspunde cu o romana stricata: Eu este Janos, si sunt secui, vin din Harghita. Tipa ii raspunde: - Ah, interesant, vedeti deja avem ceva in comun Dvs. faceti parte dintr-o minoritate etnica, sunteti secui, iar eu fac parte dintr-o minoritate sexuala, sunt lesbiana. - Ce este aia "lesbiana" ? intreaba Janos. - Adica mie imi plac mai mult femeile decat barbatii, raspunde studenta... Dupa cateva minute de tacere Janos continua: - Stiti, m-am gandit acuma, cred ca si eu sunt mai mult lesbiana decat secui.
ozz86651
QUOTE
Mie nasoale mi se par numai alcoolismul, dependenta de droguri (sper ca nu vorbim de iarba aici), infractiunuinile majore si favorurile sexuale


Sa rectific cum a zis KLM.
Daca e vorba de renegare, numai infractiuni majore.
Daca e vorba de ce mi s-ar parea foarte nasol, evident alcoolismul si dependenta de droguri distrug vieti, deci e nasol. Dar sint boli, nu motive de renegare.
Aia cu favorurile sexuale mi se pare o problema de caracter dar nici pe departe la fel de grava.

25 de parteneneri la 23 de ani? pai asta e calugarita. Sint destule care trec de numarul asta la liceu. Destule, adica o multime. Educatia si familia evident joaca rolul principal aici.

Titi1988
OMFG!!!!!
T u d o r
Eu am votat ca nu l-as renega pentru niciuna dintre nenorocirile supuse poll-ului. Sper din tot sufletul sa nu existe niciuna in viata lui dar mi-ar fi ingrozitor de greu sa gandesc sa-l reneg. Aproape toate presupun nevoia unui ajutor si daca nu i-l pot da eu atunci de la cine sa-l astepte? De la straini?
solmar
Cred ca merge adaugat la poll "sa-ti vina acasa cu un tigan/tiganca (cred ca merge si varianta homo), si sa te inrudeasca cu toti tiganii din cartier". Sunt unii care ar accepta drogurile, homosexualitatea dar in ruptul capului n-ar inghiti asta.

Cred ca problema nu este cat de socat esti de alegerea accidentala, genetica sau nu ... ci de cat timp ai nevoie sa te impaci cu ideea!
20krpm
e foarte trist ca nici unul dintre voi nu-si da seama cit de discriminator suna citeva puncte din poll-ul asta. cum adica, sa consideri grav daca al tau copil are prea mult sex - DAR asta se aplica numai pentru fete?? adica baietii au voie cit vor ei dar fetele nu? cum adica sa consideri grav daca e homosexual sau lesbiana, in asa fel incit sa ajungi ca propriul tau copil sa devina o problema incomoda? cum puteti sa judecati ORICE oameni in functie de felul in care i-a inzestrat natura? si mai ales cum sa va discriminati propriul copil? si discutia aluneca incet in latura rasista (sincer, dupa tot ce s-a discutat pina aici, ma tem cumplit ca postul dinainte e posibil sa nu fie o gluma). ginditi-va o clipa ca prietenul copilului vostru e tigan. sau negru. sau ungur, sau roman. ati simtit ceva, cea mai mica umbra de discomfort? pentru ca daca ati simtit, ar fi cazul sa dati copilul in grija cuiva care n-are prejudecati.
solmar
20krpm,
reprezinta o realitate, dar sub nici o forma nu ma caracterizeaza. hint - e o mica capcana in enunt. am scris-o inainte de a pleca la bucuresti cu gandul de a reveni asupra subiectului la intoarcere si sincer ma bucur ca n-a comentat nimeni.
ozz86651
QUOTE
adica baietii au voie cit vor ei dar fetele nu?


Asta nu e asa de neinteles... stii, fetele sint la capatul de primire si baietii la ... capatul alalalt smile.gif. Barbatii nu fac copii sau anumite STDuri nu sint o problema pentru ei decit ca le imprastie smile.gif.
Era gluma aia ca daca cheia mea deschide toate usile e o cheie buna dar daca yala ta se deschide cu orice cheie e o yala proasta smile.gif.
E oarece rationament practic in spatele trebii asteia, inteleg discutii in familie dar nu inteleg renegarea.
20krpm
vag de acord cu tine, dar ce spui tu e mai mult de domeniul sanatatii decit de domeniul naravurilor. din moment ce un barbat poate sa imprastie fara sa sufere, teoretic aceeasi mustruluiala i se aplica si lui ca si unei fete.
krondet_new
primele 4 "porunci" incalcate, pot fi comise si din culpa - aspect pentru care datoria mea ca parinte ar fi sa incerc remedierea situatiei nu aruncarea la cos a nefericitei (dat fiind faptul ca am fiica whistling.gif ) tatal meu a murit de cancer la plamani, dar nu s-a lasat de fumat (mai mult de 2-3 sapt) decat in ultima luna de viata...asa ca, iertam si ajutam.
am votat, la fel ca cei mai multi dintre votanti - aspectul intentional, al infractionalitatii majore. Caci presupune o intentie directa in a face tampenii.
si, oricum, nu cred ca ar fi o renegare/dezmostenire pentru forever, ci - pana da dovezi temeinice de indreptare. thumbsup.gif
f1anatic
QUOTE (ozz86651 @ Mar 11 2011, 04:28 PM) *
QUOTE
adica baietii au voie cit vor ei dar fetele nu?


Asta nu e asa de neinteles... stii, fetele sint la capatul de primire si baietii la ... capatul alalalt smile.gif. Barbatii nu fac copii sau anumite STDuri nu sint o problema pentru ei decit ca le imprastie smile.gif.
Era gluma aia ca daca cheia mea deschide toate usile e o cheie buna dar daca yala ta se deschide cu orice cheie e o yala proasta smile.gif.
E oarece rationament practic in spatele trebii asteia, inteleg discutii in familie dar nu inteleg renegarea.



QUOTE (20krpm @ Mar 12 2011, 11:03 AM) *
vag de acord cu tine, dar ce spui tu e mai mult de domeniul sanatatii decit de domeniul naravurilor. din moment ce un barbat poate sa imprastie fara sa sufere, teoretic aceeasi mustruluiala i se aplica si lui ca si unei fete.



Si care sint bolile astea sexual transmise de care se "bucura" doar fetele si baietii nu ?

In rest, toate aceste optiuni care pot fi bifate, nu indica decit prejudecata. Mai ales prin prisma ultimului enunt. A ITI RENEGA COPILUL ? Pai bine ma: daca copilul vostru s-ar naste cu Sindrom Down sau mai stiu eu ce nenorocire gen Spina Bifida; hidrocefal ce faceti ? il renegati pt ca nu este complet uman ? il duceti la orfelinat ? il avortati daca aflati la timp?

Ca parinte trebuie sa ierti si sa ajuti. Si daca nu ierti, macar sa ajuti.

ozz86651
QUOTE
il avortati daca aflati la timp?


Evident. Asta e scopul testelor si scanarilor. Amniocenteza de exemplu.


QUOTE
Si care sint bolile astea sexual transmise de care se "bucura" doar fetele si baietii nu ?


HPV, clamidia. Nu neaparat ca nu se bucura, dar efectele si consecintele sint foarte diferite.
f1anatic
QUOTE (ozz86651 @ Mar 13 2011, 11:31 PM) *
QUOTE
il avortati daca aflati la timp?


Evident. Asta e scopul testelor si scanarilor. Amniocenteza de exemplu.



Vezi tu, nu aflii mereu la timp. Spre exemplu, acest sindrom de autism sau asperger. Bineinteles, nu ma astept ca romanii din RO sa fi fost expusi la acest fenomen des intilnit in America. Nimeni nu stie exact care-i cauza si nu prea se poate depista pre-natal. Sa nu o dam in OB-GYN si Pre-Natal Care si Family Planning aici; in factori de mediu si meritul vaccininarii copiilor. Indiferent de faptul ca si eu sint de acord in aceasta "filtrare"; sa raminem insa la ideea renegarii copilului post natal.

Sa zicem ca pe la 2-3 ani doctorul da copilului diagnosticul cu Autism. Ce optiuni ar considera AZAZEL pt a le putea introduce pe lista lui de purificare familiala ?

James Kilowatt
In Evropa riscul de Down se evalueaza in perioada in care avortul e legal. Unii intrerup sarcina pentru un risc oricat de mic al unei probleme oricat de minore, iar altii isi asuma orice riscuri si duc sarcina la termen.... ai tot spectrul, de la o extrema la alta... Probabil ca la asta se referea ozz, nu la autism. Un cuplu la 45 ani care au facut tratament de fertilitate 10 ani pentru sarcina aia o sa aiba probabil alta atitudine decat unul de "accidentati" de 19 ani.

Eu din cate stiam copiii pana pe la 3-4 ani oricum sunt toti autisti, nu stiu daca se pot diagnostica la 2 ani, mai ales ca o parte mare dintre ei se dezvolta normal sau chiar mai repede decat ceilalti... nu au prea multe simtome atat de repede si nu stiu cat de fiabil e un diagnostic la 2 ani.

totusi, nu stiu cat tre' sa fii de tampit incat sa iti renegi copilul pentru o boala. E ca si cum ar fi alegerea lui sa aiba down sau sa fie autism.
In continuare, homosexualitatea nu as incadra-o la boala, si nici "preacurvia". Nu tot ce e neobisnuit (ca sa nu zic anormal) e gresit. O caracteristica aparent handicapanta care totusi nu dispare, e prezenta la o groaza de specii mai mult sau mai putin evoluate si inteligente, si ramane prezenta de-a lungul generatiilor indiferent de eforturile facute pentru a o elimina ma face sa cred ca de fapt e un avantaj darwinian care noua ne scapa. Nu neaparat pentru individul "purtator", ci pentru grupul din care face parte.

Maimutele folosesc sexul ca metoda de comunicare si "negociere".
Pura speculatie : poate un grup in care un procentaj "optim" din populatie e gay si exista si un procentaj semnificativ de "curve", in sens de nimfomane, e mai unit decat unul 100% hetero si monogam si la maimutele inteligente biggrin.gif
Poate un grup 100% hetero si cu femei exclusiv monogame e unul in care frustrarea sexuala duce la dezbinare. Barbatii trebuie sa fie nitel "frustrati", asta fiind unul din motoarele competitiei si deci a evolutiei, inclusiv motivul pentru care au aparut SUV-urile.... insa nu prea mult ca sa nu se omoare intre ei, ca tigrii, noi fiind totusi animale sociale.
adrian_flavius
Din punctul meu de vedere, nu-ti poti renega copilul in niciun fel...l-ai facut, l-ai crescut, ai incercat sa-l educi in cel mai bun mod posibil (aici ma gandesc numai la membrii forumului de fata, nu discutam despre "carnea de tun" sociala care-i pe toate drumurile, copii nedoriti si facuti la prostie/betie...), daca se intampla vreuna din chestiile alea de mai sus, si tu crezi/stii ca ai facut tot ce ti-a stat in puteri sa fie o persoana responsabila, integra, cu anumite valori, nu vad de ce nu ai putea accepta faptul ca odrasla stie sa ia niste decizii...

Nu pot fi de acord cu ideea drogurilor de mare risc sau cu crimele in serie, dar restul optiunilor nu mi se par a fi (daca se respecta ce am scris mai sus) motive de a nu-ti mai iubi progenitura si de a nu o mai considera drept copilul tau...iubire neconditionata va spune ceva?

PS Nu poti discuta despre chestia asta decat DUPA ce ai un copil...DUPA ce ii vezi ochisorii in fiecare dimineata, dupa ce il tii in brate, il hranesti, il schimbi, ii asculti respiratia noaptea in somn, esti atent la cel mai mic zgomot mai neobisnuit pe care il face, te duci cu el la doctor, etc, etc, etc...iti re-traiesti propria copilarie prin el...incerci sa fii cel mai bun parinte pentru pruncul tau, asa cum stii tu cel mai bine...

Si inca o intrebare: din tot ce ati pus voi acolo, cate din variante au la baza un mediu social dezaxat? Cati copii ajung alcoolici, FARA ca in familiile lor sa fi existat alti alcoolici? Sau cati devin infractori, atunci cand familia din care provin a fost una normala (sa nu ne raportam la una habotnica...sau obsedata de morala/etica...)?

Cu sexualitatea e o problema...si problema pleaca din mentalitati invechite si din neputinta noastra de a scapa de niste stereotipuri si prejudecati tampite...sunt tatic de fetita, dar si eu inclin spre parerea lui Erwin: daca ei ii place, daca stie sa ALEAGA, nu vad unde e problema...problema apare daca curvia devine un mod de viata, o metoda de avansare profesionala/sociala, daca e folosita prost...
adrian_flavius
Am votat DUPA ce am scris mesajul de mai sus...am vrut sa scriu ce credeam inainte sa vad ce si cum cred ceilalti...acum am votat pentru ultima varianta, si vad ca aproape un sfert din ceilalti sunt la acelasi nivel...

Despre altceva vreau sa discut: homosexualitatea (la baieti...), prea-curvia (probabil inteleasa ca si nimfomanie in poll...), prestarea de servicii sexuale pentru obtinerea de diverse foloase sunt optiunile care au intrunit cele mai multe voturi, chiar mai multe decat infractiunile...interesant...asa cum spuneam, e greu sa scapi de anumite mentalitati...greu de tot...

Ca sa vorbesc in cimilituri, sa va spun un banc:

Maria, mare amatoare de barbati, dupa ce vreo 10 ani a schimbat aproape toti barbatii din sat, se marita cu Ion, din alt sat...totul mergea de minune, pana cand cativa binevoitori il anunta pe Ion ce si cum, si cam cate procente din populatia masculina a satului a trecut prin patul nevesti-sii...omul, furios, se duce acasa pus pe fapte mari, si o ia pe Maria la intrebari...
Maria: Ioane, iti place cum gatesc?
Ion: Da, mancarea e foarte buna...
M: Iti place cum spal, calc, tin curat in casa?
I: Da, esti foarte harnica...
M: Iti place cum ma f...t?
I: Nimic de zis, esti buna rau la pat...
M: Pai si, buey fraiere, tu crezi ca toate chestiile astea se invata la fara frecventa?

Orice alt comentariu cred ca este de prisos...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.