Help - Search - Members - Calendar
Full Version: golf 3 nu se accelereaza
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Volkswagen
ionut1978
am o problema la golful meu 1.6 abu,da an nas cand accelerez,am schimbat pompa benzina,filtru,filtru aer,bujii,.la tester totu este ok, ce poate sa fie ast raspun ?multumesc....
ionut1978
nu stie nimeni ce poate sa fie? ca nu-i mai dau de capat
James Kilowatt
Senzorul TPS? Injectoare infundate? Lambda?
Tipul cu testerul era meserias sau amator?
ionut1978
este meserias baiatu cu testeru ,sonda landa este buna , am schimbat de proba o alta injectie cu totu , si nimic aceasi treaba ,senzoru tps unde este amplasat?
James Kilowatt
Undeva pe langa clapeta de acceleratie. Da' daca zici ca tipul e bun, sigur s-a gandit la astea...
ionut1978
am gasit ceva totusi, un furtun anfundat de la lichidul de racire ,care vine pe injectie ,si bujiile sunt afumate alte idei ?
ionut1978
gata am rezolvat problema ,era de la furtunul care vine la injectie ,[ala de racire],era anfundat ,acuma merge ca noua,mersi de raspunsuri...
felixfelix
nu prea stiu multe despre aceasta masina dar am aptit ceva asemanator la un passat din 2003 si problema era turbina era infundata sper sa iti fiu de folos
DORU
Golf mk3 1.6 este benzinar aspirat, deci nicio legatura cu Passat TDI ! thumbsup.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.