Help - Search - Members - Calendar
Full Version: radio
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Volkswagen
ssergiu
Salutare tuturor am mai nou o dilema nu mai merge radioul cla tot fisiie si nu mai prinde unele posturi ce sa fac? multumesc si mult noroc voua.
getodac
Scoate radioul si verifica mufa de intrare a antenei in player, am avut o promlema asemanatoare din cauza RCA-urilor de la subwoofer nu permitea intrarea mufei antenei complet, posibil ca asta sa fie cauza, daca e totul in regula acolo verifica traseul antenei de la player pana la antena exterioara posibil sa fie intrerupta pe undeva, daca e si asta ok cumpara alt radioplayer sau alta antena thumbsup.gif
ssergiu
Totul este ok dar cestia asta o face cind si cind dar mai ales de cind am schimbat acumulatorul(bateria )si in nainte a stat fara vreo 2 saptamini nu stiu ce ar putea fi iti multumesc mult,mult noroc si sanatate.
DORU
Sergiu, este radio de fabrica sau aftermarket ? Daca este de fabrica, ce model ?
ssergiu
Salutare DORU, este de fabrica marca GAMA mi-amschimbat bareria si totul a fost ok dupa aceea a cazut volanta in timpul ce am cautat volanta cite va zile a stat fara barie am crezut ca aceea este problema dar nu cred pt ca posturile radio nu sunt sterse, sincer nu las schimba pt ca are si magazie iti multumesc mult noroc.
DORU
Cred ca ai nevoie de un cod, pt ca dupa cateva zile...f probabil sa-l ceara...ma mir ca totusi ai radio confused.gif
ssergiu
Nu mi-a cerut nici un cod doar ca fisie si mai pierde posturile am sa vad ce mai pot face mersi si wekeend placut si mult noroc si sanatate.
DORU
Daca nu a cerut cod, inseamna ca antena ext sau vreo mufa in spate nu e conectata bine... Sau ai apasat din eroare functia DX... unsure.gif
ssergiu
Ce inseamna DX sau sunt prea obosit acum sa stiu ce inseamna tocmai ce am ajuns acasa o sa-l mai butonez sa vad ce are mersi tare mult zilele urmatoare ce este stupid este cind merge ok. iar dupa citeva minute isi pierde semnalul iar dupa care iar mai merge dar ffrau cred ca o sal pun pe alt vw sa vad ce face .
DORU
Ai verificat - noutati ?
ssergiu
Nu toti cunoscuti si-au pus alt audio dar am curatat toate contactele de la antena (exterior , interior ) parca este mai bine dar nici de cum cum era , am pus o alta antena exterioara doar batul tot asa cind iau antena jo pauza totala.sa se incalzeasa afara si am sa ma ocup, dar mi-ar tremui un manual de utilizare GAMA PT.RADIO CAS ,CD. in rest ok ,iti multumesc pt interes si mult noroc mai vb pe ms. banned.gif banned.gif
ssergiu
Am dibuito este partea de antena care este prinsa pe plafon va trebui sa o schimb,sa vad ce gasesc , o gasesc cu totul sau numai (soclul) partea de pe plafon cu acea bucata de cablu aprox10-15 cm de cablu aveti ide cum se vinde? va multumesc tuturor pt. ajutor mult noroc si sanatate. thumbsup.gif
ssergiu
Precum am promis revin cu noi informat am schimbato cu una de magazin este ok, problema era partea de pe plafon in ia se gasesc niste condensatori siceva bobine a intrat apa cu timpul si sa carbonizat prin interior multumesc mult sanatate tuturor.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.