Help - Search - Members - Calendar
Full Version: spalatorie mobila
Masini.ro Forum > Masini.ro > Versus
remusvvv
va salut cu stima. Vreau sa imi deschid o spalatorie mobila cu jet de aburi, m-ar ajunge undeva pe la 8000 de euro dar ma intereseaza parerile voastre v-ati spala masina cu astfel de aparate? stiti pe cineva care au astfel de spalatorii sau despre cei ce si-au spalat masina cu aceste aparate? vreau fara francize ca am vazut ca sunt, am vazut pe net anunturi si pareri dar din 2009 respectiv 2010 dar de acum mai recent nimic. va multumesc
getodac
Pentru ca sunt o persoana comoda as incerca asa ceva, dar nu fara minim o recomandare de la o persoana de incredere (prieten, ruda).
Intrebari: Cat de chimic este aburul asta in comparatie cu spalarea traditionala sampon+apa? afecteaza in timp tablaria masinii? care sunt avantajele fata de o spalatorie traditionala inafara de mobilitate? daca stau la bloc veniti si o spalati in fata blocului? daca da cum veti rezolva problema cu comitetul de pensionari ai cartierului care urla pentru fiecare pata de apa lasata prin parcare?.. etc ai prins ideea... detaliaza
solmar
daca n-ai contract cu carefour, metro, etc - adica cu un hipermarket sau cu un lant de hoteluri, o parcare babana unde sa ai clientii la dispozitie ca sa poti presta, atunci mai bine uita de ideea asta. iar cand spun contract e clar ca trebuie sa stii un bastan ca aia nu se complica cu tine ca simplu freelancer. in contract trebuie sa fii pregatit sa faci si niste munca patriotica pentru ei.
sa investesti 8k eur si sa te plimbi dupa clienti prin oras e hazard. sau cuplezi mai multe activitati complementare intr-una. adica spalatorie cu dezinsectie sau cu alta chestie... nu te apuci sa faci gelaterie sau gogoserie mobila si s-o cuplezi cu spalatoria.
oricum succes!
Seri
Nu am lasat nicioadata masina pe mana altcuiva. Chiar si la service nu ma misc de langa mecanic, asa ca nu as avea incredere sa dau cuiva cheile sa-mi spele masina in parcare la birou. Ii o chestie de intimitate si de paranoia.

La aceste spalatorii mobile se pune pe jos un fel de piscina gonflabila, ceva mai mare decat suprafata masinii, in care se aduna apa folosita, asa ca nu raman balti.
remusvvv
e o firma din TM care vand astfel de masini, ei zic ca e ecologica adica nu se consuma apa multa ffind abur, nu se uda asfaltul, au o solutie speciala ptr murdarie mai accentuata, ei mai zic ca nu dauneaza vopselei si lacului din contra dupa cateva spalari nici nu mai e nevoie de polis, dar na ei zic numa bune ca sa isi vanda produsele, eu oricum vreau sa le iau de afara, in anglia merge , am un prieten acolo si asa mi-a zis. dar asta vreau sa aflu de la voi daca ati spalat masina cu aceste aparate, daca sunteti multumiti, apar probleme pe vopsea... sincer si mie mi-ar place sa vina acasda sa imi spele cineva masina sa nu mai stau la cozi..
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.