Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Achizitie nubira
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Daewoo
Romanu33140
Sunt pe cale sa achizitionez o Nubira din 99' inmatriculata in nov. 2000. Detalii:
-motor 1.6 benzina, 16 valve, 104 CP, rulaj 110K km
-ABS, servo, aer cond., inchidere centralizata, faruri reglabile, geamuri oglinzi electrice, cd player
-pret 5700 usor neg.
Masina este bine intretinuta, nu a avut mai mult de 2 proprietari (a trecut de la tata la fiu), interiorul arata ca a fost intretinuta, nu scartie pe nicaieri, motorul trage f. bine.
As vrea sa mai aflu ceva pareri despre aceasta masina inainte de a o lua, caci pe net n-am gasit prea multe despre ea.

Thx..
dragos28836
fratele meu dupa mine nubira (vorbesc de nubira I) pe langa leganza sunt cele mai reusite modele a astora de la daewoo.

eu am un cielo din '99 iar socru-meu are o nubira wagon tot din '99 si vreau sa-ti zic ca animala aia mare de masina merge de o mie de ori mai bine decat a mea...

nubira are demaraj, nu te lasa intr-o depasire mai fortata, iar ca si calitate, gandeste-te ca la asta din '99 (si are si vreo 110.000km) nu i-a schimbat decat uleiul, filtrele, telescoapele pe spate si ceva pivoti pe fata. si parca si placutele de frana... in comparatie eu la cielo asta nu stiu daca mai am vreo piesa din fabrica pe el...


fara sa mai stai pe ganduri eu zic sa o iei mai ales ca vad ca e CDX.

mult succes si s-o porti sanatos :cheers:
Romanu33140
Multumesc de raspuns dragos28836, decizia am luat-o cu vreo 2 zile in urma si anume, sa cumpar masinutza. Raspunsul tau ma ajuta sa cred ca fac o afacere bunicica. Thx again..
Paul5
Sper ca-ti merge bine masina,spune-mi insa,la ce rafinarie ai facut abonament,te rog!
Glumesc un pic,dar am si eu o Nubira si cam asta ar fi singura problema a ei....CONSUMUL
robert constantin31470
Pt paul direct: tie cat iti consuma nubira din ce an e cati km are, cum mergi cu ea.
A mea consuma 6 % afara 10 % oras e din 99 si are 65000 din care destui facuti de mine.
dragos28836
ai dreptate, cam asta e consumul la nubira I, de wagon vorbesc eu. si mai e ceva, orice consum se poate modifica schimband sau regland unele piese de pe acolo.

mai aveam un prieten care zicea ca-i consuma mult... si de fapt ii furau baietii benzina in fiecare seara smile.gif))
Marius36293
eu am o nubira II din 2003,martie,are un consum excelent pt puterea si facilitatile oferite,dak mergi calm in oras ia cam 9 si in afara cam 6,dak faci pe nebunul in oras sare la 14-15,dar asta inseamna un stil extrem de sportiv de condus in afara cam 16 la 180,masurat de mine! laugh.gif mai mult de 185 oricum nu poate ca e limitata!dar nu se compara cu daciile autohtone...am mai vz comparatii cu logan!!!!hahahahahahahaha...ca cielo cica e mancat de mult de logan.......dar dupa parerea mea...si nu cred ca sunt singur......nu prea se compara loganul cu nubira,in nici un fel...dar sa zicem...cu cielo poate...dar ma indoiesc si aici...va urez baftatestati ambele masini si mai vb. :joker:
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.