Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Vand INTERFATA Diagnoza VAG COM VCDS 11.3! ULTIMA EDITIE !
Masini.ro Forum > Bazar > Talcioc
Pages: 1, 2
grigorean_alexandru
VAG-COM 11.3 ,versiunea IUNIE 2011 ultima versiune ! !

PRET: 150LEI ! INCLUDE TVA ! SE ACORDA CERTIFICAT DE GARANTIE !


Este FULL ACTIVATA !

OFER BONUS, LA CERERE, PROCEDURI CODARI/ADAPTARI ! ! !



SE OFERA FACTURA SI GARANTIE REALA DE 1 AN



FUNCTIONEAZA PE CRAFTER/LT !





NOUTATI PENTRU VERSIUNEA 11.3 FATA DE CELE ANTERIOARE:

Communications with all control modules in VW Crafter ("LT3") light trucks.

Support for reading and clearing DTCs (fault codes) in all control modules in VW Crafter light trucks.

The ability to perform Adaptations in all control modules in VW Crafter light trucks. This is particularly useful in order to be able to reset the Service Reminder Indicator. To reset SRI in a Crafter, click the LT3 tab in the Select Control Module Screen, then click [96 - Instruments]

Improved CAN TP2.0 Retry Scheme for more reliable communications.

Fixes for module-mapping hang-ups in some late-model radios.

Support for new VW control module addresses.

New version 1.84 firmware for HEX+CAN interfaces restores VAG-Saver functionality even when "Boot in intelligent Mode" is active.

Enhanced Subsystem ID info in Auto-Scan.

Updated CODES.DAT file now with over 16,000 codes.



New, more universal Airbag Coding Assistant. Works with the latest airbags which use Index-Based coding and provides tips where to find the Index.

For VW Crafter "LT3" control modules, this version supports the following functions: Control Module ID and Advanced ID, Fault Codes (Read and Clear), Supported Codes, Security Access, and Adaptation. Other functions such as Measuring Values, Output Tests, and Basic Settings will be added in future versions. Most Crafter modules require a module-specific "data dictionary" file.



Main Screen: New number of Codes loaded


Basic Settings: Supports Basic Settings on control modules using the new


UDS/ODX/ASAM protocol. UDS Measuring Values and "Instructions" shown in Basic
Settings mode.


Output Tests: UDS Measuring Values and "Instructions" shown in Output Tests mode.


Readiness: The name of the script is shown in the title bar and under the [Set Readiness]
button, or a reason is given why [Set Readiness] is disabled when that is the case.


About screen: New dates


Support for new addresses in latest cars (including those above number 80) in the latest Cars.


Support for Transport Mode on the "Facelift" T5 vans.


Adds new UDS addresses and updated ODX data for 2011 models.


Full 64-bit support on systems which can use it.


Updated Label files; improved documentation for new and existing models.

Functioneaza fara nici o problema!

Reseteaza intervale de service!

Pentru EDC 15 + EDC 16 verificare km reali!

Vine cu CD de instalare, si instructiuni!



Ofera posibilitatea de a efectua diverse adaptari , functii ascunse ale: inchiderii centralizate,

luminile de pe bord,
schimbarea limbii computerului de bord,
adaptarea clapetei de acceleratie,

modificarea pozitiei de referinta pentru Xenon,
modificarea distantei senzorilor de parcare,
modificarea turatiei la relanti, a cantitatii de combustibil injectate in cilindrii la relan
activare cornering light
activare coming home , leaving home
activarea oricaror functii de pe modulele prezente pe masina.
CONTACT: 0746641638/0751901226
okazii.gs@gmail.com
DORU
Modifica in titlu: ultima versiune este 10.6.3 !
grigorean_alexandru
DA, SCUZE!
grigorean_alexandru
ANUNT VALABIL ! ! !
grigorean_alexandru
UP ! ! !
grigorean_alexandru
UP ! ! !
grigorean_alexandru
UP ! ! !
grigorean_alexandru
UP ! ! !
grigorean_alexandru
UP ! ! !
grigorean_alexandru
PRET NOU 160 LEI !
grigorean_alexandru
PRET NOU 130 LEI
SE OFERA FACTURA SI GARANTIE !
grigorean_alexandru
QUOTE (grigorean_alexandru @ Jun 2 2011, 02:45 PM) *
PRET NOU 130 LEI
SE OFERA FACTURA SI GARANTIE !



PRETUL PENTRU EDITIA 11.3 ESTE 150 LEI
grigorean_alexandru
ANUNT VALABIL ! IN CURAND 11.8 !
grigorean_alexandru
Anunt valabil !
grigorean_alexandru
Anunt valabil !
leloy
QUOTE (grigorean_alexandru @ Aug 17 2011, 12:34 PM) *
QUOTE (grigorean_alexandru @ Jun 2 2011, 02:45 PM) *
PRET NOU 130 LEI
SE OFERA FACTURA SI GARANTIE !



PRETUL PENTRU EDITIA 11.3 ESTE 150 LEI

mai este valabila oferta ??
mtzk
QUOTE (grigorean_alexandru @ Jun 2 2011, 12:45 PM) *
PRET NOU 130 LEI
SE OFERA FACTURA SI GARANTIE !</b>


pentru un golf 4 tdi 74kw 2004 e folositoare daca vreau sa sterg coduri de eroare (gen airbag fehler), dar pentru a urmari live parametrii de functionare ai motrului, dar mai ales se pot activa optiuni care nu sunt valabile (gen actionare geamuri de pe telecomanda)? Daca nu, care ar fi interfata cu care sa pot face toate astea?Multumesc
grigorean_alexandru
QUOTE (mtzk @ Nov 7 2011, 10:32 PM) *
QUOTE (grigorean_alexandru @ Jun 2 2011, 12:45 PM) *
PRET NOU 130 LEI
SE OFERA FACTURA SI GARANTIE !</b>


pentru un golf 4 tdi 74kw 2004 e folositoare daca vreau sa sterg coduri de eroare (gen airbag fehler), dar pentru a urmari live parametrii de functionare ai motrului, dar mai ales se pot activa optiuni care nu sunt valabile (gen actionare geamuri de pe telecomanda)? Daca nu, care ar fi interfata cu care sa pot face toate astea?Multumesc


Anunt valabil ! Se poate folosi atat pentru stergerea codurilor de eroare cat si pentru adaptari sau codari de genul actionare geamuri din telecomanda, daca masina suporta aceasta functie.
grigorean_alexandru
UP ! ! !
grigorean_alexandru
Anunt valabil ! ! !
grigorean_alexandru
Anunt valabil !
grigorean_alexandru
Anunt Valabil ! ! !
grigorean_alexandru
Anunt valabil!
grigorean_alexandru
Anunt valabil !
grigorean_alexandru
Anunt valabil !
grigorean_alexandru
Anunt valabil !
grigorean_alexandru
EDITIILE 11.10 SI 11.8 - PRET 130LEI, TRANSPORT GRATUIT PRIN POSTA ROMANA !
grigorean_alexandru
Anunt valabil !
grigorean_alexandru
Anunt valabil !
Seri
Am cumparat de la Dl. Grigorean un Vag-Com pentru un prieten si un Op-Com pentru mine. Le-am primit rapid prin posta si merg foarte bine.
Afiseaza o gramada de informatii utile de la motor.

Recomand! thumbsup.gif
grigorean_alexandru
Anunt valabil !
srulz
Salut, am primit pachetul cu Vag Com ver. 11.3, din pacate cd s-a spart la transport, am rugamintea sa imi trimiteti pe mail softul sau un link de download. Am o groaza de vers. vcds insa nu sunt sigur ca merg cu interfata de la dvs. si nu vreau sa o blochez... Va multumesc !
srulz
Rog pe cineva sa ma ajute cu softul de pe cd de la vag com 113... vad ca desi l-am rugat pe dl. grigorean sa ma ajute, acesta ma ignora complet de cateva zile de cand am primit coletul de la el. L-am rugat zilnic pe mail, tel si pm aici pe forum. Inteleg ca nu e vina dumnealui ca la transport s-a spart discul din pachet, dar, nici a mea nu e... si am avut intelegerea sa astept cateva zile sa primesc si softul, insa am primit doar promisiuni. Chiar am nevoie de interfata asta.

Va multumesc anticipat !
srulz
Buna ziua, incerc din rasputeri si cu multa rabdare sa dau de cap interfetei pe care am primit-o de la dvs... @Seri mi-a trimis vcds vers. 11.2.0 beta si 9080, pe care am gasit-o si eu pe net insa, nici asa nu merge. Interfata nu comunica cu masina prin mufa OBD, testul este ok, driverele recunosc corect interfata, insa imi apare in permanenta mesajul "cablu neconecatat la masina". Ledul de pe interfata nu se aprinde. Am respectat instructiunile de instalare, si nu am lasat vcds sa faca update. Am Win7 x64 Home Ed. pe laptop. Am testat pe VW Polo 1.4 fsi an 2005, insa si pe Zafira 1.8i (sa vad daca se aprinde ledul)... nici un rezultat (ambele masini le-am testat cu bosch Kts 550, opelul cu Opcom, fara probleme). Ce trebuie sa fac in acest caz ? Macar spuneti-mi ca asta e... am fost ghinionist si imi comand alta interfata in alta parte, mi-am asumat acest risc cand am comandat de la dvs., traind in aceasta tara nu ma astept la prea multe...

in rest va doresc un Paste Fericit !
grigorean_alexandru
QUOTE (srulz @ Apr 16 2012, 10:51 AM) *
Macar spuneti-mi ca asta e... am fost ghinionist si imi comand alta interfata in alta parte, mi-am asumat acest risc cand am comandat de la dvs., traind in aceasta tara nu ma astept la prea multe...


1.Buna seara, in primul rand nu ma feresc deloc, dar, nu stau 24h de forum si nici pe mail avand in vedere contextul actual al Sarbatorilor.
Slava Domnului ca a binecuvantat casele noastre cu un telefon, fie el mobil sau fix. Din toate cele 4 numere ale mele nu ati reusit sa formati nici unul? Numerele mele de telefon le aveti cu siguranta, daca nu, le puteti gasi iar in titlul anuntului.

2.In al doilea rand nici nu incape indoiala sa nu rezolv problema. In al treilea rand nu ati pus deloc corect problema avand in vedere felul de prezentare si modul in care ati expus problema.

3.Interfetele toate sunt testate inainte, de 2 ori la producator, si de doua ori la mine, o data la primire si inca o data la expediere.
Probabil ca daca s-a defectat sau a fost arsa asta s-a intamplat in momentul conectarii la masina sau in momentul conectarii la calculator daca nu au fost respectate instructiunile. Dar nu este nici o problema pentru ca se schimba in garantie, indiferent de motivul si cauza defectului.

4.Rugamintea mea este sa dati dovada nu numai dumneavoastra, ci toti clientii de mai multa intelegere si amabilitate, la fel cum fac si eu.

5.O alta rugaminte ar fi sa nu se mai exagereze si sa nu se mai vanda minciuni... In data de 12.04 ati postat ca ati primit cd-ul spart. Raspunsul meu a fost promt iar in data de 12.04 ati primit continutul cd-ului pe adresa de servici si inca o data, pe 13.04 l-ati primit pe adresa personala de yahoo. Indiferent de ce veti spune, de la mine a plecat si pot dovedi. Aici nu mai merge cu "nu l-am primit" sau altele prostii ca nu e Posta Romana si nici Urgent Curier! Ca nu l-ati vazut, ca o fi in SPAM, asta nu e treaba mea.

6.Inca o data apelez la perspicacitatea tuturor de a gasi si folosi cu incredere numerele mele de telefon!
srulz
E in regula, daca asa stau lucrurile... vad ca preferati tel... eu prefer email sau pm pe site. Si pe astea le-am folosit. Replay aici am dat in ultima instanta, in speranta ca macar aici va aruncati un ochi la cateva zile... Aveti 4 nr. de orange insa nu strica si unul de vodafone. Poate va dati seama de ce nu am sunat decat odata... si in plus acum au fost si sarbatorile. Sper ca am dat dovada de intelegere suficienta, ca nu v-am sunat zilnic sa va bat la cap cu problema mea. Insa, am facut-o zilnic pe email, pm si mesaj aici de fata. Azi pun la posta coletul pe retur pe adresa pe care mi-ati indicat-o in email. Pana la urma sper sa ramana doar o problema de comunicare intre noi... si incercati sa priviti lucrurile si din cealalta parte.

Numai bine !
srulz
Azi am primit noua interfata de la dl. Grigorean. Functioneaza fara probleme. Cea dinainte a fost inlocuita fara probleme.
Va multumesc !
grigorean_alexandru
Anunt valabil !
grigorean_alexandru
Anunt valabil !
grigorean_alexandru
Anunt valabil !
grigorean_alexandru
Anunt valabil!
grigorean_alexandru
Anunt valabil !
grigorean_alexandru
Anunt valabil !
grigorean_alexandru
Anunt valabil !
grigorean_alexandru
Anunt valabil !
grigorean_alexandru
Anunt valabil !
grigorean_alexandru
Anunt valabil !
grigorean_alexandru
Anunt valabil !
grigorean_alexandru
Anunt valabil !
grigorean_alexandru
Anunt valabil !
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.