Help - Search - Members - Calendar
Full Version: callmed
Masini.ro Forum > Discutii generale > Off Topic > Medicale
RUE
cica serviciul la 1 euro pe min te ajuta sa ti suni medicul de familie la un nr unic cu un cod.
oare cine nu are nr medicului propriu de familie in telefon acum?
mie imi pare o idiotenie!
James Kilowatt
QUOTE (RUE @ Feb 8 2011, 05:28 PM) *
....
oare cine nu are nr medicului propriu de familie in telefon acum?
....



Eu...n-am nici medic de familie
ozz86651
Nici eu n-am avut pina acum 3 luni. Si habar n-am ce numar are. Si n-am de gind sa o sun vreodata, dar in caz de, google.
RD-Woo
QUOTE (RUE @ Feb 8 2011, 06:28 PM) *
cica serviciul la 1 euro pe min te ajuta sa ti suni medicul de familie


1euro/min?? ce draq imi face de banii astia intr-un min??
si am inteles ca 60% din costurile apelurile merg in buzunarul apelatului.. dei medicul are tot interesul sa te tina
cat mai mult de vb la tel... ce tampenie... (omfg... omfg...)
ozz86651
Iphone are o aplicatie prin care iti face cardiograma si iti da si socuri electrice smile.gif.
ozz86651
.
klm
CITAT(RUE @ Feb 8 2011, 06:28 PM) *
cica serviciul la 1 euro pe min te ajuta sa ti suni medicul de familie la un nr unic cu un cod.
oare cine nu are nr medicului propriu de familie in telefon acum?
mie imi pare o idiotenie!

Eu am numarul de telefon si, desi n-am fost la cabinet decat pentru hartzogaraie, consider ca fiecare asigurat ar trebui sa-l aiba. De ce am numarul? Pentru simplul motiv ca, inca inainte cu 2-3 ani de cand s-a introdus sistemul de programari la consultatii, am discutat o varianta prin care sa nu fiu nevoit sa stau la rand (atunci nici n-as fi avut timp s-o fac, chiar de muream), deci dadeam un telefon, imi spunea o data si o ora, ma prezentam, asteptam cateva minute in cazul in care era cu o alta persoana, apoi intram (in zumzetul dezaprobator al celor de pe hol).
Apropo, mi-ati amintit ca am peste 1 an de cand nu i-am trimis dovada faptului ca platesc contributiile dar cred ca nu e nicio problema avand in vedere faptul ca analizele le fac la o clinica privata pe o alta asigurare.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.