Help - Search - Members - Calendar
Full Version: service vw
Masini.ro Forum > Service/Reparatii & Tuning > Aria Tehnica Masini.ro
dany34049
am cautat pe forum pt service vw dar m-a bagat in balarii asa ca va intreb pe voi....in afara de service-ul vw din pipera...ce alt/e service/uri care sa fie seriosi sau cel putin mai seriosi decat cei de la vw reprezentanta? midocar de ex accepta de facut revizii/service etc la vw la ei?sau alte service-uri agreate de vw.
motorul de 1.4fsi nu e cam tras d epar cu cei 90cp ai lui?nu este ca un procesor de calculator overclockat?(pt cei ce stiu ce inseamna asta)

multsam
Andrei Suzuki
QUOTE(dany34049)
motorul de 1.4fsi nu e cam tras d epar cu cei 90cp ai lui?nu este ca un procesor de calculator overclockat?(pt cei ce stiu ce inseamna asta)
multsam


Eu zic ca nu e chiar deloc tras de par.Daca ala e tras de par,atunci de motoru meu ce zici?1.3 93cp?? smile.gif
dany34049
pai dacia 1310 parca are 1400 cmc si are pana in 65CP....mi s-ar parea mai ok un 1.6 la 90cp....
service-uri in afara de cel de la reprezentanta nu mai sunt?midocarul unde are service?
HalbaSus
QUOTE
pai dacia 1310 parca are 1400 cmc si are pana in 65CP....mi s-ar parea mai ok un 1.6 la 90cp....

1.6 /90 cp are loganul... de ce ti-ai luat golf si nu logan ? (asta-i intrebare retorica, nu trebuie sa raspunzi smile.gif) In domeniul auto motoarele sunt "overcloackate" cu turbine respectiv compresoare, daca ti se mare mult 1.4/90 cp atunci cum ti se pare 1.8T 224 cp (parca... oricum peste 200). Si daca e sa intram in domeniul masinilor de curse si experimentale ce zici de un 1.5 cu vreo 800 cp... dar motorul ala chiar ca e overcloackat si crapa dupa o cursa (in caz fericit smile.gif).

In concluzie e foarte bun raportul 1.4/90 cp... nu o sa crape motorul din cauza asta (bine daca il tii la zona rosie tot timpul o sa crape, dar nu ca ar avea prea multi cp)...

Referitor la service: daca masina e noua (sau in garantie) e bine sa-ti faci service-ul la reprezentanta pt ca altfel pierzi garantia... daca nu mai e atunci esti liber sa alegi ce service vrei... eu duceam VW-ul lu' maica-mea la service-ul Skoda (se pricep la motoarele de vw ca doar de-alea sunt si pe skode smile.gif)
madalina
www.midocar.ro - ai datele de contact ale serviceului.

Daca e in garantie masina, poti face reviziile oriunde in lume la un service-reprezentanta VW.
V l a d
se muta la service
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.