Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Am pierdut cheia
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Toyota
Gabriel60890
Am pierdut cheia care avea telecomanda pe ea, la firma mi-au spus ca ma costa 300 de eur una noua. O cheie fara telecomanda ma costa 3,5 mil daca e sa o fac in oras. Acum am cheia a 2 a si merg cu ea, mai am si cheia aia gri care probabil nu are chip.
M-am gandit sa iau o alarma si sa o folosesc doar pt a actiona inchiderea centralizata, cred ca e cea mai ieftina solutie. Cheia am pierdut-o prin casa, am ratacit-o dar atat de bine ca de o luna o caut aproape zilnic.... Ce ma sfatuiti?
Rebel
Daca faci alta cheie in oras ai toate sansele sa nu mearga. mai toate masinile de astazi au imobilizator deci daca nu ai chip nu pleaca. La ce bun asa o cheie?
Eu banuiesc ca tu vrei o alta cheie cu chip. Deci ori o gasesti pe cea pierduta ori te duci si comanzi una la dealer, cheie ce va trebui ulterior programata cu masina. Totusi eu unul as fi disperat sa pierd cheia, trebuie neaparat gasita. Daca e in casa e ok dar esti sigur? daca nu-i in casa si cade pe maini straine?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.