Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ce masina pana in 6500 de euro imi recomandati ?
Masini.ro Forum > Masini.ro > Versus
andrei34183
am 6400 de Euro si nu stiu ce masina buna sa imi iau pt ca parerile sunt impartite. Unii zic ca un golf 4 nu e bun, altii ca e bun etc.. vreau sa stiu ce alternative ar mai fi. Mentionez ca masina va fi luata din germania si nu rin Romania smile.gif pt ca la noi stau altfel preturile . biggrin.gif. multumesc si astept raspunsuri[/b]
Rai
In Germania ai sa gasesti greu o masina buna la pretul asta dar depinde ce vrei si cum sa arate.Daca as trai in Ro as cumpara un Logan e totu-si nou si ai si piesese si service daca e ceva.Dar gusturile nu se discuta si fiecare cu parerea lui.
andrei34183
in germania in pretul asta gasesc multe Golf 4 si chiar Seat Leon , si nu stiu sigur daca golf 4 e chiar asa de bun pe cat se spune..ce alternative mai sunt la golf 4 ?
ionut32111
6500E banuiesc ca este fara vama si transport,la noi in ro cu 6500E cumperi un Logan sh cu 200km in bord versiunea de 1.4L CU AIRBAG; INCHIDERE CENTRALIZATA; ALARMA;
MASINA ARE PLATITA GARANTIA DE 3 ANI CASETOFON CU CD + BOXE FATA SI SPATE SONY,
un Vectra benzina din 98 cu GEAMURI ELECTRICE; OGLINZI ELECTRICE; OGLINZI INCALZITE; SERVO-DIRECTIE; 4 AIRBAGURI; AER CONDITIONAT; COMPUTER BORD; INCHIDERE CENTRALIZATA; ALARMA;
ABS; RADIOCASETOFON ORIGINAL;
In Germania cu 6500E iei un GOLF 4 cu motor V5 de 150cp din 98/11 cu abs,2xayrbag,geamuri/oglinzi electrice,aer c,unu pe motorina de la 6800 in sus 6800

...bafta
Emanoel-Adrian
Andrei, cu un pic mai mult efort financiar poti gasi un VW Passat din 2000 cu euro 3 kat.Eu am vazut deja ceva oferte la www.autohus.de ,incearca poate ai noroc. Bafta !.
Alex-F1
N-ai precizat daca vrei benzinar sau diesel? Pt. un benzinar esti cam la fix cu banii daca-l duci de afara, dar pt. un diesel sigur nu-ti ajung (sau poate ai prinde una cu peste 200.000 km :shock: )! Si mai conteaza si din ce clasa vrei sa fie masina: mica, medie sau mare!!! Ca una e sa iei un Opel Corsa si alta e un VW Passat, nu? Golf-ul 4 benzinar e OK, poti sa iei linistit, dar totusi sa nu aiba peste 120.000 km...... de-un Golf 4 diesel nu-ti ajung banii :compress: Io m-as baga la un Ford Mondeo sau Opel Vectra, sunt masini spatioase, bune, cu multe dotari si acceptabile la pret!
Parerea mea....

Hai pa
ALEX
James Kilowatt
Am dubii ca gasesti golf IV dupa 2000 in banii astia... iar cele inainte de 2000 nu sunt convins ca sunt cu euro3. Fii atent sa nu iei una care a fost lovita sau care are miliarde de km.....
Eu personal as lua un Fiat Punto JTD 2001, cu climatizare si putini km.
Rai
Si eu traies in Germania si evident ca constructor de masini ma mai uit la preturi o masina buna nu o gasesti la pretul asta si mai ales un Golf 4 dar nu se stie nici odata.Eu unul raman la banii astia la un Logan.Ceea ce e nou e nou si ai si garantie.
Nazareno Gabrielli
Rai ai mers cu Logan? Ieri am facut si eu un drive-test. Nu se compara cu un Golf IV. Parca stai in caruta. Mie asa mi s-a parut si nu vreau sa jignesc pe careva.
Loganul este cu mult sub un Golf IV, chiar daca se face comparatia cu unul care nu este nou. La orice capitol: putere, fiabilitate, confort, siguranta, design, Golful este mai bun.
Dar aici mai intervine si gustul fiecaruia. Eu pe Logan nu mi-as da banii. As prefera chiar si un Golf III in detrimentul unui Logan.
Dar asa cum am mai spus fiecare cu preferintele sale.
V l a d
se muta la versus
andrei34183
in germania sunt multte golf 4 pe la 6000-7000 de euro. am pe cineva care tocmai s`a intors in tzara si mi`a confirmat. eu vroiam sa stiu daca e asa de bun si daca ar mai fi alte alternative. nu as alege o masina mare de genu passat & etc pt ca asta inseamna sa consume mai mult iar pt bucuresti nu vreau sa ies doar o singura data pe saptamana cu masina biggrin.gif
Alin30222
QUOTE(andrei34183)
am 6400 de Euro si nu stiu ce masina buna sa imi iau pt ca parerile sunt impartite. Unii zic ca un golf 4 nu e bun, altii ca e bun etc.. vreau sa stiu ce alternative ar mai fi. Mentionez ca masina va fi luata din germania si nu rin Romania smile.gif pt ca la noi stau altfel preturile . biggrin.gif. multumesc si astept raspunsuri[/b]


frate ,cre' ca un golf IV de 1.9 tdi e belea si la consum si la confort.
oricum ar fi e scula nemteasca. Asa ca no comment...[/color][color=darkblue]
G e o r g e
ce masina conduci matale ?
Gabriel38140
astra G !!!! e super fiabila si e ok!?!! si je are
gabriel17@home.ro for the detalii
Alecs
QUOTE(Mircea KDT)
Rai ai mers cu Logan? Ieri am facut si eu un drive-test. Nu se compara cu un Golf IV. Parca stai in caruta. Mie asa mi s-a parut si nu vreau sa jignesc pe careva.
Loganul este cu mult sub un Golf IV, chiar daca se face comparatia cu unul care nu este nou. La orice capitol: putere, fiabilitate, confort, siguranta, design, Golful este mai bun.
Dar aici mai intervine si gustul fiecaruia. Eu pe Logan nu mi-as da banii. As prefera chiar si un Golf III in detrimentul unui Logan.
Dar asa cum am mai spus fiecare cu preferintele sale.


Subscriu si eu la ce a zis Mircea. O fi Loganu` nou, dar tot Dacie ramane. Asa si-au luat si ai mei in 2000 Nova noua si dupa 2 sapt. nu se mai inchideau bine usile, and s$it like that. Am condus un golf II si mi-a placut de 10 ori mai mult deca nova... so, go for golf.. totusi cred ca nu-ti iei golf 4 in banii astia decat unul zdrente. Daca vrei neaparat golf, ia-ti un golf 3. Eu asa as face.. si ti-ar ramane bani si sa o aranjezi putin :cheers:
G e o r g e
nova != logan !!!

golf III SH < logan
Alecs
QUOTE(G e o r g e)
nova != logan !!!

golf III SH < logan


nu am comparat nova cu logan ci cu golf 2... si cand spuneam golf 3 > logan, ma refeream ca e mai fun 2 drive.. in fine.. depinde ce vrei de la masina
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.