Help - Search - Members - Calendar
Full Version: abs aprins
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Opel > Astra / Zafira
geo_hariton
fratilor ajutati-ma si pe mine:(( am un opel astra caravan din 2003..adica tatal meu...in dimineatza asta cand a vrut sa plece cu masina(afara era ger)masina era infranata a incercat cu o carpa fierbinte sa o desghete...dar nu a reusit........cu ocazia asta a aparut si alta porblema becul abs sa aprins...sad.gif( si nu se mai stinge imi pute-ti spune care e cauza si ce pot face in ultimul caz..ee cumva de vine el ca a dat cu carpa fierbinte pe la roti......multumesc mult...smile.gif down.gif
Seri
Din acest motiv nu e bine sa folosesti frana de mana iarna, e suficient sa o lasi in viteza.
ABS-ul ti-a dat eroare pentru ca a vazut ca rotile fata se invart, iar cele spate sunt blocate. Se mai intampla si daca pui masina pe dyno.
Ati reusit sa mergeti cu masina si tot nu s-a stins?
geo_hariton
imi este teama sa merg cu ia asa acum..sa nu patesc ceva mai grav cu ea down.gif
Seri
Va trebui sa mergi la un service sa-ti citeasca eroarea. Poti merge cu ea, o sa franeze normal, dar la limita nu mai intervine ABS-ul.
geo_hariton
multumesc foarte mult pentru raspuns sad.gif ...dar cam cat e verificarea asta imi puteti spune:D
Seri
Cu factura era vreo 60 de lei o diagnoza si dureaza 2 minute. Neoficial... vezi tu. wink.gif
geo_hariton
ok multumesc mult
geo_hariton
daca nu va suparati imi mai puteti raspunde la o intrebare ......?? cand e masina la relanti"martorul de ulei" se aprinde se stinge (uneori).... o fi sonda de vina.....????

de la trpidati
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.