Help - Search - Members - Calendar
Full Version: dacia 1210 ?!
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Dacia > Berlina/Break/Pick-up
augustt
doar o curiozitate: am gasit pe un site de piese auto dacia 1210. Am cautat pe google si nu exista nici macar o poza cu asa o masina... Daca nu stie google-ul de ea... inseamna ca nu exista smile.gif)
Uitati aici dovada:

http://www.google.ro/images?hl=ro&q=da...659&bih=817

si dovada ca exista smile.gif)

http://www.liderauto.ro/marca/603/dacia.html

sau a existat.

are cineva o poza cu masina asta? sau exista doar in vre-un muzeu...

ps. nu am obsesie pentru dacia... insa m-a starnit faptul ca nu stie google-ul de ea...
mike.omega
"Între anii 1991 și 1996, Dacia a comercializat modelul Dacia 1325 Liberta, cu un design provenit din cel al Daciei 1200 produs în anii '80."

Sursa



Iar sursa pozei e chiar in linkul dat de tine.
adrian_r5
Dacia 1210 ... era tot o "dacie 1300" dar care avea un motor mai mic, de 1185 cc ... vezi aici wink.gif
RUE
a avut un unchi al meu 1210. arata ca 1310 tx/mls/tlx dar avea motorul de 1200.
am si condus-o pe hartoape ca eram prea mic. tehnic trebuia sa fie mai economica. s-a vandut mai mult la export si in tara mergeau loturile refuzate cred.
asta era pt grecia sau ceva de genul.
augustt
nici pe wikipedia nu este o poza cu ea. Este cu 1100 dupa care 1300. Deci over internet o poza de 1210 nu exista!

ps. am inteles ca arata ca 1325, (poza de mai sus)
solmar
la search google da pe imagini (in coltul din stanga sus, dupa web) si vei gasi cateva imagini, asta e una dintre ele.

inca una
augustt
scuzele mele: am cautat 1200 in loc de 1210

eram in ceata dar acum sunt super lamurit smile.gif
depilfin
Sa moara pestii mei. Dacia aia avea trapa ... in anii 80!
adrian_r5
QUOTE (depilfin @ May 2 2011, 12:09 AM) *
Dacia aia avea trapa ... in anii 80!

Dupa numar nu pare inmatriculata in Ro.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.