Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Vreau sa imi cumpar masina :)
Masini.ro Forum > Masini.ro > Masini.ro
DragoshIs
Salutare tuturor,

Am si eu nevoie de ceva sfaturi in cumpararea primei masini. Am deja ceva experienta, am urcat pe renault, audi, dacia, opel, bmw, mercedes - cu diferite motorizari si caroserii. Ma gandesc la o masina compacta, care sa nu consume prea mult, si sa fie cat mai fiabila ca si intretinere, si probleme, in cazul in care ar putea aparea; ca si an de fabricatie ma gandesc la 2005-2006, iar ca buget undeva pe la 4000 de euro. Mentionez ca inmatricularea nu e o problema, de ceva timp sunt rezident in Cehia, si nu costa nimic prima inmatriculare de la euro 3 in sus sa fie.

Mi-a fost propus pana acum Megane 2, hatchback, care, ca si optiuni, siguranta, pret, ar fi ok, motorizare pe benzina, 1,6.

Va multumesc anticipat !
lawless
QUOTE (DragoshIs @ Jan 14 2011, 12:42 PM) *
Salutare tuturor,

Am si eu nevoie de ceva sfaturi in cumpararea primei masini. Am deja ceva experienta, am urcat pe renault, audi, dacia, opel, bmw, mercedes - cu diferite motorizari si caroserii. Ma gandesc la o masina compacta, care sa nu consume prea mult, si sa fie cat mai fiabila ca si intretinere, si probleme, in cazul in care ar putea aparea; ca si an de fabricatie ma gandesc la 2005-2006, iar ca buget undeva pe la 4000 de euro. Mentionez ca inmatricularea nu e o problema, de ceva timp sunt rezident in Cehia, si nu costa nimic prima inmatriculare de la euro 3 in sus sa fie.

Mi-a fost propus pana acum Megane 2, hatchback, care, ca si optiuni, siguranta, pret, ar fi ok, motorizare pe benzina, 1,6.

Va multumesc anticipat !

sincer nu iti recomand renault ...este scumpa la intretinere....ti as recomanda un opel astra h sau vectra c
solmar
Skoda Octavia, ai sanse sa gasesti si pe motorina probabil pe la 5000 eur.
gigigigi
renault-ul e ok ca si intretinere!in nici un caz hatchbak..arata ca naiba!!!
in rest am avut doua renault-uri pana acuma si nu recomand unui sofer cu bani si pretentii...dar avand in vedere bugetul tau cred ca e ok ptr tine!!!
oricum cehia e o tara destul de scumpa!!!
laurentiu
Eu zic ca ea mai buna alegere ar fi Skoda. Fiind si din Cehia ofertele sunt foarte variate iar preturile mai bune.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.