Help - Search - Members - Calendar
Full Version: quattro vs 4matic vs x-drive
Masini.ro Forum > Masini.ro > Versus
omul vesel
Care credeti ca e mai eficient? Este quattro mai bun decat celelalte 2 sisteme? Este quattro atat de bun precum il lauda cei de la Audi? 4matic este aproape la fel de vechi ca si quattro, dar poate nu este atat de cunoscut, x-drive are aprox 10 ani de existenta. Veniti cu argumente, fiti obiectivi si hai sa vedem care e cel mai bun in utilizarea cotidiana si nu numai. In teren accidentat, pe drumuri forestiere, pe zapada, pe polei, pe ploaie. Avantaje si dezavantaje ale fiecarui sistem.
ozz86651
In teren accidentat? biggrin.gif pfff... Nici unul.
Care quatro? Care 4matic? care xdrive? Generatia? Tehnologia?
omul vesel
CITAT(ozz86651 @ Jan 8 2011, 08:58 AM) *
In teren accidentat? biggrin.gif pfff... Nici unul.
Care quatro? Care 4matic? care xdrive? Generatia? Tehnologia?


Scuze, scoatem teren accidentat si forestier-ul. Nu am adaugat si alte sisteme ( 4 motion, 4wd, awd, etc.) fiindca vreau sa discutam doar despre acestea 3.
DORU
Daca vrei, iti pot pune la dispozitie un material bun si deja o parte din raspunsuri nici nu vor mai fi necesare smile.gif
AZAZEL
subiectul asta a fost dezbatut si aici in diverse locuri si pe alte forumuri si s-au scris milioane de post-uri. chiar nu stiu ce ar fi de adaugat in plus.
pt opinii , cauta pe net, ca e plin.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.