Help - Search - Members - Calendar
Full Version: B 18 MLF Dacie furata
Masini.ro Forum > Masini.ro > Masini.ro
V l a d
Dragii mei,
incerc si eu norocul aici. Unui prieten i-a fost furata masina, o dacie alba berlina din 1999 ultimul tip de berlina construit inainte de iesirea lui din productie. Numarul e B 18 MLF, daca cineva o vede pe undeva, desi sansele sunt mici va rog sa postati aici sau sa imi dati un mesaj privat sau contact pe messinger (adresa e in profilul meu).
Masina a fost furata vineri si vazuta azi in circulatie in zona Hala Traian.
Multumesc mult si sa moara toti hotii
guerilla
mie mi-au furat oglinda de pe dreapta. da, de la dacie. ce or face cu ea nu stiu. sa le stea in gat :evil:
Catalin32966
Salut,

Imi pare rau de prietenul tau. Sper ca are casco. Si mie mi-a fost furata acelasi gen de mashina (berlina alba) prin iulie. Am gasit dupa 20 ore (timp record) numai caroseria, motorul si cutia. Din fericire am avut casco si am luat ceva bani.
Parerea mea e ca nu mai gaseste mare lucru din ea.

Bafta... sper sa fie bine totusi, desi sunt mici sansele.
V l a d
din pacate nu avea casco...sad.gif si nici nu are bani de alta
dragos28836
cu parere de rau iti spun ca astia de la furturi auto au o vorba: cica daca nu gasesc o masina in maxim 3 zile sansele ca ea sa mai fie intreaga se reduc la vreo 20%... :cry:
silviu32989
Eu propun altceva.
Moderatorii acestui site sa deschida un cont la o banca si toti care sunt cu adevarat SOFERI inregistrati pe acest site sa depuna o mica suma.
Andrei Suzuki
Si ce crezi ca rezolva daca depunde fiecare o mica suma?Crezi ca se vor strange bani pt o masina noua? Eu nu prea cred..si pun pariu ca mai mult de 10-15 oameni nu o sa puna bani..
silviu32989
Sunt 34000 de utilizatori inregistrati.
Daca fiecare pune cite 5000 lei eu zic ca ajunge de o masina noua.
Andrei Suzuki
Da,or fi 34000 de utilizatori inregistrati.Dar cati posteaza in mod constant? 10? 20? sa zicem..pana in 50.Mai multi nu cred.Si chiar daca ar intra din cand in cand toti aia 34000,cam cati crezi tu ca ar fi dispusi sa faca chestia asta? E o idee buna dar...
FESTINA
de ce masina noua vorbiti, ca nu inteleg
34.000 x 5000 lei = 170.000.000 lei
la un curs de aproximativ de 41.000 lei
reprezinta 4.146 euro, ce masina i-ti iei de banii astia? Chiar daca ar fi posibila colecta. :smt018 :smt018 :smt018 :smt018
G e o r g e
sunt 34 000 de useri doar cu numele. efectivi sunt muuuuult mai putin.

nu stiu dc sunt 1000
bark35485
Hotii sunt cea mai nenorocita natie sper sa-si gaseasca masina prietenu tau
Laura
dar a trecut o luna de atunci. nu ne zici daca a gasit ceva?
sandman
hai ca e super ideea cu 5000lei. eu depun chiar 10000 ca nu mi-e greu. ar trebui sa facem asta 1 data pe luna, ne strangem toti si tragem la sorti cine ia banii. cine a luat 1data sa nu mai ia a 2a oara. hai ca nu muriti pt 5-10 mii de lei. o sa fie ca o loterie.
Andrei Suzuki
Buna ideea.Imi place si sunt de acord. Count me in. smile.gif
G e o r g e
si taxe la stat , samd cine plateste ?

la jocurile de noroc cca 80% sunt taxe catre stat wink.gif
James Kilowatt
Nu e o idee noua. Am vazut la televizor la un post romanesc (antena sau tvr) un documentar despre asta.... Nu este chiar un joc piramidal, insa seamana ca principiu. Lumea plateste practic masina in rate cu dobanda foarte mica. (care este profilul integral al "organizatorului")
Merge atata timp cat toti cei implicati raman in joc. Iar daca cineva ia masina si apoi dispare, se duce naibii jucarica. E la limita legii... deocamdata nu au fost probleme in Ro, din cate am inteles.
Zsolt28851
Despre jocul acesta s-a deschis deja un topic. Este o mare teapa. Nici nu se stie cine ia masinile. Nepotul patronului?
G e o r g e
ia gata , STOP.

era vorba de masina sarmanului om . cineva a venit cu o idee sa se inlocuiasca masina respectivului punand fiecare membru al forumului cate 5 000 lei , nu jocuri piramidale, nu loterii !!! :evil:
FESTINA
Pana la urma si-a gasit masina? A aflat ceva? Ca a ramas in aer.
V l a d
nu a gasit masina si nici nu cred ca o mai gaseste, de asta am si dezactivat topicul de la stiky. Daca nu a gasit-o pana acum e cam clar ca nu o mai gaseste. Asta e.
Gabriel39610
yo..yo...yo
am vazut aceasta masina in parcarea in fatza blocului meu...in Neamt
pt. detalii msg. la mail gabriel17@home.ro
-sorry pt. publicitate... :cry:
Andrei Suzuki
Reinviu acest topic in speranta ca ma ajutati si pe mine.

In noaptea asta (2-3 martie) masina unchiului meu a fost furata din zona Militari,blvd Iuliu Maniu. Nu e cine stie ce masina,e Dacie papuc,alba [color=blue][/color]B04SMA,zambetul lui Iliescu.Nu era cine stie ce masina,dar nici nu era a lui;era masina de la firma,si totusi e o paguba serioasa. Daca cumva o vedeti,desi sunt slabe sanse,va rog sunati la zero sapte doi patru cinci sapte zero unu cinci patru. sau la proprietar zero sapte doi doi sase trei cinci opt opt trei-viorel. Imi cer scuze moderatorilor ca am scris telefoanele,dar sper sa inteleaga de ce. Va multumesc mult
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.