Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Cumpar masina maxim 6000 euro
Masini.ro Forum > Masini.ro > Versus
mafi186
Salut,
Doresc sa imi achizitionez o masina undeva la 6-8 mii de euro. Masina o voi folosi mai mult in oras pentru mersul la servici. Mentionez ca sunt din Bucuresti. Am avut o discutie cu un tip care aduce masini din Germania, iar el mi-a recomandat urmatoarele: Ford Focus, Audi A3, VW Passat sau Golf, BMW Seria 1, toate diesel, an fabricatie 2005+. Evident, inclin spre BMW Seria 1, dar tre` sa bag mana un pic mai adanc in buzunar. In mod sigur, nu voi gasi nimic sub 100 mii km, asa ca va rog sa-mi sugerati care dintre acestea e mai fiabila, consuma putin, usor de intretinut si nu-i scade mult valoarea in timp (intentionez s-o tin maxim 2 ani). Voi pleca cu tipul asta in Germania in curand si sunt putin nedumerit.
Multumesc!
Titi1988
mutat la versus?
T u d o r
Mutat. smile.gif

Ok, cred ca cea mai fiabila teoretic va fi cea cu uzura fizica mai mica, adica cu km mai putini. Ceva imi spune ca aia ar fi Focus-ul, apoi Golf si restul.

Spune-ne mai multe...ce dotari sa aiba, de ce motorina neaparat, care-ti place mai mult, etc.
Titi1988
seat leon 1.9 tdi , audi a3 si bmw seria 1 la maxim 6000 euro ( hai sa zicem 7000) nu iti iei decat una "calarita" neintretinuta, "Aranjata de vanzare" etc
Focusul nu ma incanta deloc...Iar pentru mediul urban un benzinar aspirat ( 1.6 sa zicem) este recomandat =se incalzeste mai repede iarna, mai fiabil, nu consuma chiar atat de mult ( cam 2 litri in plus fata de diesel)

ceva de genul asta

http://autovit.ro/seat-leon-C16359041.html
Magikal
Eu as fi mers pe ford in locul tau. Dar daca zici ca nu prea te incanta incearca un passat.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.