Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ce ati alege? Fiat Bravo, Audi B4 sau Renault Laguna
Masini.ro Forum > Masini.ro > Versus
Zsolt28851
Ce ati alege? Fiat Bravo 2.0 20V HGT din 95, Audi b4 1.8S sau Renault Laguna din 95? vreau sa-mi schimb masina (un Audi b3) si cu acesti bani sa-mi iau una din Ungaria (nu vreau sa-l inmatriculez aici). Si dupa cum sunt preturile acolo, as putea cumpara una din cele enumerate mai sus. As vrea sa aud si parerile voastre. Mersi
madalina
E subiect de versus!
Cristian27953
direct AUDI
De ce ? cea mai buna dintre cele enuntate - fiabilitate - calitatea interior / exterior / motor / costuri in schimb mari la piese
Fiat - necaz la fiabiliatate / motoare / interior
Renault - necaz fiabilitate / costuri mari in general
bafta smile.gif
Radu_
audi, categoric, dar cu conditia sa fie varianta diesel - alea sunt sfinte
Nazareno Gabrielli
Scoate din calcul varianta cu Fiat. Ia-ti Audi sau R Laguna. Vezi ca gasesti mai bun, adica cu mai putini km si nelovite.

Bafta.
Rai
Audi,e normal mai ales ca se face si in Ungaria si ai piese din belsug am vazut multe pe acolo.Dar nu uita tu ai banii si gusturile. smile.gif
Vasile26083
Eu cred ca cel mai bine e sa iti iei o masina second hand dupa starea in care se afla.
Nu inseamna ca un Audi e mai bun ca un Fiat mai ales daca e SH.
Poate fi un Audi forjat rau in care trebuie sa bagi o gramada de bani pe reparatii. La fel poate fi un Fiat care sa fie bine intretinut si care sa-si merite banii cu varf si indesat.
Cel mai bine e sa le probezi la fata locului si sa tragi singur o concluzie.
Vasile26083
Cand cumperi o masina SH e bine sa tii cont de cateva sfaturi:
http://www.masini.ro/sugestii.htm
Zsolt28851
Si mie tot spre Audi imi merge gandul. Se pare ca voi ramane la prima mea dragoste smile.gif
sandman
fiatul arata super, pacat de fiabilitatea redusa. Laguna arata misto si ea, si nu am auzit sa aiba probleme. despre audi nu stiu nimic. cred ca as alege audi...conteaza cp laugh.gif
Alex-F1
Da, Audi sta cel mai bine la toate capitolele, mai putin exteriorul si interiorul.....care sunt ca porcu (parerea mea)! Dar daca tie-ti plac si astea, atunci totul e OK :cheers: Dupa mine Audi B4 e una din dele mai urate masini dpdv al formei exterioare, iar bordul e si el oribil (ma refer la aspect si forme, nu la calitate) :shock: In schimb urmasul lui B4 (A4) e deja cu totul alta treaba, nota 10 cu felicitari si pt. ext/int.!!! :joker: La exterior si interior cel mai mult imi place Laguna dintre cele enumerate de tine! Oricum, succes!

Hai pa
ALEX
Viorel5
Renault Laguna - este o masina reusita, cea mai frumoasa din gama Renault si fara probleme-din cate stiu eu- ar fi o alegere la mare lupta cu Audi .
Nu sunt pt Fiat
Zsolt28851
am hotarat. Mai astept pana cand strang niste bani, si imi iau A4 de prin 95-97.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.