Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Pajero Pinin
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Mitsubishi
Ovidiu31432
Servus!

Ce stiti bune/rele despre aceasta masina japoneza facuta in Franta?

Astept parerile voastre!

Ovidiu
Rai
Eu din cate stiu se face in Italia.Sunt un mare fan 4x4 adica masini de teren,Depinde la ce iti trebuie masina pentru munte si strazi rele e buna.Technica si formatul e ff vechi dar in Ro poate e altfel.
Ovidiu31432
Servus,

Si eu sunt fan 4x4 dar nu neaparat cu referire la spiritul competional, deci OFF-ROAD pur, ci mai curand al aspectului utilitar-comercial al acestui segment. Caut sa-mi iau un 4x4 dar mai mult SUV decat OFF-ROAD.
Si caut o varianta care sa fie si buna pt o utilizare nu prea mare off-road dar sa fie si buna ca masina de "familie".
Si avand in vedere rudele lui Pinin, rude cu "sange albastru" ma gandeam ca nu pot fi niste masini rele....
Pe de alta parte NU sunt un pretentios... Daca cu Opelul Astra din 92 pe care il am am fost multumit, asta inseamna ca nu cer f mult de la o masina...

Este in mod necesar "vechiul" = prost/rau in acelasi timp????

Scuze, din greseala am scris Franta in loc de Italia (Uzinele Pininfarina sunt bineinteles acolo unde ii este si creatorul - Italia)
Multumesc!

QUOTE(Rai)
Eu din cate stiu se face in Italia.Sunt un mare fan 4x4 adica masini de teren,Depinde la ce iti trebuie masina pentru munte si strazi rele e buna.Technica si formatul e ff vechi dar in Ro poate e altfel.
Mihai35439
In primul rand Mitsubishi Pajero Pinin este produs in Italia la atelierele Pininfarina. Acelasi atelier este responsabil si de design. Intr-adevar e un model pe final de carierea dar departe de a avea o caroserie invechita. Referitor la tehnica, Pinin este un 4x4 permanent , transmisia fiind preluata si adaptata de la Pajero, deci o referinta foarte buna in domeniu. Nu stiu daca ABS+EBD in standard este un lucru chiar asa neglijabil si invechit! Confortul interior este ok pentru clasa SUV-urilor mici din care face parte. Am vorbit de curand cu cineva care are un Pinin si care trage de el fara nici o grija. Dupa 30.000 km de exploatare intensa, inclusiv pe drumuri de tara, macadam si noroaie, masina nu a necesitat decat intretinerea curenta. Motorul de 1.8 114 CP este foarte fiabil. Pretul este de asemenea fara concurenta. Oricum e peste Opel-ul tau asa ca Pinin este o alegere foarte buna.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.