Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Frane Golf III
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Volkswagen
alex63fanVW
Buna seara!
Am de un an un Golf III Variant 1,9 TDI fara ABS si pe langa alte "tepe" trase de cel de la care l-am cumparat, nu avea nici frane prea stralucite.
Am pus discuri, tamburi, placute si saboti noi si frane nu prea. Un cilindru receptor a inceput sa curga si i-am schimbat pe amandoua partile cu cilindri noi LUCAS(la unul dintre ei deja a cedat un inel, a avut un defect de fabricatie) si am incercat sa reglez franele pe spate, dar am ajuns la capatul filetului tijelor de reglaj ale cablurilor franei de mana, si tot ar mai trebui putin.
Este posibil ca aceste cabluri sa cedeze in timp si sa se lungeasca, ori poate nu sunt pentru modelul acesta?
Alta intrebare: repartitorul influenteaza eficacitatea franelor?
De asemenea, caut de un an de zile un scut SH pentru motor si nu am reusit sa gasesc. Poate ma ajuta cineva cu un sfat, o idee!
Va multumesc!
SuzuMaTeo
QUOTE (alex63fanVW @ Nov 15 2010, 11:10 AM) *
Un cilindru receptor a inceput sa curga si i-am schimbat pe amandoua partile cu cilindri noi LUCAS(la unul dintre ei deja a cedat un inel, a avut un defect de fabricatie) ai verificat garniturile? de-aia curgea.
Este posibil ca aceste cabluri sa cedeze in timp si sa se lungeasca, ori poate nu sunt pentru modelul acesta? sigur ca cedeaza, toate piesele au o anumita durata de viata. eu imi iau piesele de la src, daca a cedat cablul trebuie schimbat. cere o oferta la office@srcpieseauto.ro , vezi daca te pot ajuta.
Alta intrebare: repartitorul influenteaza eficacitatea franelor? sigur ca influenteaza, el repartizeaza, de-asta se numeste repartitor, regleaza presiunea in circuitul de franare.
De asemenea, caut de un an de zile un scut SH pentru motor si nu am reusit sa gasesc. Poate ma ajuta cineva cu un sfat, o idee!
Va multumesc!

Salut!

Am raspuns cu bold, in citat
DORU
Oferta de pret poti cere si la http://www.comenzipieseauto.ro thumbsup.gif
alex63fanVW
CITAT(SuzuMaTeo @ Nov 15 2010, 09:32 AM) *
CITAT(alex63fanVW @ Nov 15 2010, 11:10 AM) *

Salut!

Am raspuns cu bold, in citat


Va multumesc!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.