Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Logan sau Clio symbol?
Masini.ro Forum > Masini.ro > Versus
Serban33661
Daca ar fi sa va cumparati acum o masina noua ce ati alege intre Logan si Clio symbol? V-as ruga sa si argumentati alegerea facuta.
madalina
Cred ca se incadreaza mult mai bine la "Versus"!
gogu25920
Acum, in acest moment, as alege fara dubii Clio Symbol. Peste aprox 1 an, un an jumate as lua Logan varianta cea mai de top fara tagada. De ce peste 1 an pt ca pana atunci dupa cum se stie se mai modifica se mai perfectioneaza, mai ies la iveala niste defecte ascunse etc. Abia peste 1 an sau max 2 o masina nou lansata, oricare si indiferent de marca, se poate spune ca este pusa la punct. Parerea mea!

PS :sunt de caord cu mada subiectul este de versus.
Gociu75
As alege Logan, versiunea de top. Are motor de 1.6 fata de 1.4 Clio (Clio 1.4 16v este mai scump). Are ABS care la Clio este doar optional. Are jante de aluminiu care sunt optionale la Clio. In concluzie, un Clio cu dotari de Logan si cu un motor comparativ ca putere (1.4 16v) este mult mai scump si nu cred ca se merita. Nu cred ca diferenta de pret este justificata de calitatea, eventuala, a finisarii. In plus, cred ca pt Logan consumabilele si piesele de schimb vor fi mai ieftine
adrian-382
Deocamdata Clio este inca la vinzare mai mult pentru varianta diesel 1.5dci,motor care va echipa si Logan de la anul.Oricum calitatea realizarii este peste Logan (poate si datorita robotilor si nu sudurilor manuale).Mai departe pe platforma noua a lui Clio,Renault va scoate o varianta sport astfel ca la clasa mica (platforma Nissan) vor figura modele care sa acopere toate nisele:
-Clio Sport
-Logan (de familie)
-Nissan Micra (city)
-Modus (MPV).
Daca vrei parerea mea,eu zic sa mai astepti sa vezi la ce pret apare Modus in Romania.
ionut32111
Un clio 1.5dci 65cp este 8100E CIP cu(ayrbag,servo,AC,radio cas,computer bord,geamuri el fata,oglinzi el)
Gociu75
QUOTE(ionut32111)
Un clio 1.5dci 65cp este 8100E CIP cu(ayrbag,servo,AC,radio cas,computer bord,geamuri el fata,oglinzi el)

Si cat ajunge DDP?. In plus fata de ce ai scris, Logan are ABS, geamuri electrice spate, jante de aliaj si radio cd si este 8000 cu toate taxele incluse
ionut32111
idea era ca este pe motorina si ajunge undeva la 9800E ddp,o dacie logan pe motorina(in 2005)la ce pret va fi?si cei 65cp la ce caroserie aerosi foarte dinamica are.....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.