Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Costuri intretinere Dacia Logan MCV
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Dacia > Logan Berlina/MCV/Pick-up
teodor82
Buna ziua.

Ma poate cineva ajuta cu o estimare a costurilor totale de intretinere pentru o Dacia Logan MCV 1.5 dCI, 70 CP, pentru 3 ani de zile (revizii, consumabile, alte reparatii ce ar putea aparea in cei 3 ani de zile de la achizitionare)?

Va multumesc.
Titi1988
Salut,
Conteaza cati km faci cu masina in cei 3 ani.
Am 2 loganuri de 1.5 dci la firma (70 si 85 cp).
Cel de 70 cp din 2007 este condus de angajati , deci forjat la maxim si pana la 103.000 km nu s-a defectat absolut nimic tinand cont ca am facut reviziile la service autorizat. S-a defectat dupa aceea suflanta turbo (asa mi-au zis ei) a costat 3 0000 de lei si acum de cateva zile a crapat un disc de frana. Tine cont ca masina a fost condusa intr-un mod sportivo-tampito-forjat!
Cea de 85 cp din 2009 merge perfect, are 65.000 km (face curse foarte lungi cluj-bucuresti, cluj-italia) si nu s-a defectat nimic.

Reviziile costa intre 400 si 900 de lei in functie de ce trebuie schimbat pe ea, daca numai consumabile iesi ieftin, daca mai adaugi placute de frana, curea de distributie iesi mai scump, iar daca tu cumperi piesele de la producator iesi cam la jumatate dar nu stiu daca cineva poate garanta originalitatea pieselor.

In concluzie daca intretii aceasta masina nu o sa ai probleme cu ea mult timp si parerea mea este sa faci prelungire de garantie pentru ca sunt piese care exact dupa 3 ani sau 100.000 km pica confused.gif
Titi1988
3 000 de lei suflanta cam multi de 0 am pus in post imi cer scuze
Titi1988
Caut o tava de cauciuc pentru logan MCV 7 locuri si singura gasita este
http://www.auto100.ro/products.php?id=8589
si-a comandat cineva? recomandati alt produs? multumesc
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.