Help - Search - Members - Calendar
Full Version: mare dilema
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Volkswagen
ovi48
Va salut,sunt nou printre voi si va rog sa ma ajutati. Am un passat berlina 1,9tdi,90cp,1998,190000km[n-am verificat daca sunt reali] si ma bate gandul sa-l schimb cu un mercedes E200 cdi,116cp,2001,300000km[Dumnezeu stie],alb[o fi fost taxi la viata lui-Dumnezeu stie].Omul il are la vanzare in 5100euro si vrea passat-ul si 1350euro[ultimul pret].Passat-ul meu merge destul de bine,dar as vrea ceva mai tanar cu 2-3ani si ceva mai puternic.Ce sfaturi imi dati,sa ma bag sau sa-mi vad de treaba.Multumesc anticipat celor ce ma vor sfatui.
T u d o r
Daca Mercedesul e adus din Germania si nu e revopsit n-a fost taxi. La aia taxiurile sunt un galbui urat. smile.gif

Chestia e ca desi e mai nou nr de km nu l-ar recomanda. Chiar si reali, de ce sa dai o masina care functioneaza bine (si o stii) pe una la noroc? Poate are hibe ascunse, poate kilometrii sunt 500000... n-ai de unde sa stii.
DORU
De aceasta data sunt exact de aceeasi parere cu Tudor. thumbsup.gif
ovi48
QUOTE (DORU @ Oct 9 2010, 08:42 PM) *
De aceasta data sunt exact de aceeasi parere cu Tudor. thumbsup.gif

dar sa schimb passat-ul+1000euro cu un bmw318i,119cp,1895cmc,an 2000,115000km,m-ati sfatui?
T u d o r
Pai problema e ca 115000 km in 10 ani... miroase a teapa. smile.gif
DORU
ovi48, ca sa preintampini posibile dezamagiri, cauta masini cu carte service si istoric service VERIFICABIL ! thumbsup.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.