Help - Search - Members - Calendar
Full Version: probleme mp3 sony cdx-250
Masini.ro Forum > Service/Reparatii & Tuning > Tuning > Interior
crucificatorul
Am o problema cu cdplayerul.. pe o fabia 1 am un sony cdx a250. Problema este ca prin apasarea butonului "source" comuta doar intre cd si fm.. functia aux nu imi apare... iesire exista pe partea frontala insa nu pot comuta pe ea. Ma pate ajuta cineva? este cd playerul stricat? nu este legat bine sau de ce nu merge? Multumesc
RD-Woo
Modelul tau de CD player nu cred ca are iesire separata de aux..
Rebel
In general functia AUX nu va aparea pe ecran decat atunci cand aparatul va detecta inputul unui semnal auxiliar. de fapt pana acum nu am intalnit nici unul care sa se duca in AUX pana cand nu simte semnalul respectiv. Ideea e sa nu devina agasant cand comuti. Marea majoritate nu folosesc AUX.
Eu am montat o interfata pentru IPod pe Honda si am conectat-o la AUX. Doar cand interfata a fost prezenta AUX a devenit disponibil.
RD-Woo
QUOTE (Rebel @ Sep 18 2010, 06:27 PM) *
de fapt pana acum nu am intalnit nici unul care sa se duca in AUX pana cand nu simte semnalul respectiv.


Aparatele Alpine afiseaza functia AUX fara sa aiba semnalul respectiv
crucificatorul
Am rezolvat merci. i-am dat un reset din spate si si-a revenit. Functia aux apare si daca nu este conectat nimic la player. .. in plus acum am si lumini rosii de care nici nu stiam.
gagdeto.ro
QUOTE (crucificatorul @ Oct 4 2010, 12:13 PM) *
Am rezolvat merci. i-am dat un reset din spate si si-a revenit. Functia aux apare si daca nu este conectat nimic la player. .. in plus acum am si lumini rosii de care nici nu stiam.


Aparatul tau permite activarea/dezactivarea din meniu a intrarii AUX-in. Procedura este simpla si merita sa o cunosti pe viitor, pentru a evita necesitatea resetarii aparatului. Te sfatuiesc sa citesti cu atentie manualul aparatului.

Ca o paranteza insa, din punct de vedere al calitatii sunetului aparatul nu exceleaza, ca de altfel marea majoritate a playerelor de masina Sony. Daca ai timp, incearca sa studiezi pentru viitor gamele Clarion, Alpine, Kenwood sau Pioneer
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.