Help - Search - Members - Calendar
Full Version: pls...un sfat pt un "tunning" estetic cu sticker?!
Masini.ro Forum > Service/Reparatii & Tuning > Tuning > Exterior
alex
salutare...
am o dacia s.nova ....si am gasit pe net o firma din b la adresa www.autoaccesorii.ro .as vrea sa stiu daca a folosit cineva produsele lor, cat de rezistente sunt in timp aceste stickere .......si intr-un final daca isi merita investitia .... :shock:

merci mult
ps
orice ajutor e bine venit
Alex-F1
Mhai, produsele acelei firme nu arata rau si nici nu sunt scumpe, dar problema este ca multe din desenele alea au forme ascutite, iar varfurile alea se vor dezlipi, neavand suprafata mare de contact.....stii tu, dau astia cu jetul la spalatorie, apoi cu buretele si dupa vreo 10 spalari incepe distractia! Si eu am stickere pe masina, dar aici sunt o gramada de firme care iti fac orice forma/desen vrei tu, cu folia lor sau cu a ta (se gasesc de cumparat la metru toate culorile si nu sunt scumpe), deci eu mi-am pus ce-am vrut io si sunt multumit....dar fara chestii f. ascutite, asa mi-a zis si omu de acolo: ca alea nu tin! Daca stai in Cluj, cu siguranta sunt si acolo firme care fac bannere si tot felul de reclame folosind folia autoadeziva si poti sa-ti faci ce vrea muschii tai, cu conditia sa nu ai pretentia la amestecarea culorilor, fiindca aia nu pot sa combine culorile (sa le bage una-ntr-alta), doar separate! De rezistente, sunt rezistente foliile alea, n-ai treaba cu ele, ale mele au trecut prin cateva veri (caldura maxima) si ierni (inghet crancen) si o gramada de spalari si nu s-au dezlipit nici un milimetru, dar daca vrei sa le dezlipesti, cam ramane lipiciul ala si daca de pe geam se ia usor cu diluant, de pe vopsea se ia mai greu, ca nu poti sa dai cu diluant..... Oricum, succes si sa ne zici si noua ce ti-ai pus pana la urma, iar daca mai ai intrebari, baga-le aici!

Hai pa
ALEX
alex
merci mult de info.
avem o tipografie ...prin zona...dar trebuie dus modelul ..
prefer "noua generatie" ..cumpar de pe internet,caut pe net, daca am informatii de vanzatorul e ok, sau alte indicii .
pt noi s-au inventat e-shop-urile .

seeya
Baby Blues
M-am uitat si eu pe site-ul susmentionat. oare or fi bunesi or arata asa de bien ca in reclame? daca a folosit cineva ceva de la ei ar fi de folos sa stim si noi biggrin.gif
petre 1
Eu am luat de la ei stikere pentru oglinzi,au vreo 6 luni si vad ca rezista la la jetul de apa din spalatoriile auto,deci in principiu sunt ok. ,daca le pui tu nu uita inainte sa cureti cu o laveta cu spirt.
Baby Blues
In sfarsit un semn de voiata de la cineva care a aplicat sticker-ul. o sa -imi iau si eu doua pt oglinzi. Sper sa nu pice la spalaturi pt ca eu o spal cam des biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.