Help - Search - Members - Calendar
Full Version: silly season 2011
Masini.ro Forum > Auto Motor Sport > Formula 1 > History
Oana
calendarul sezonului 2011:

13/03 Bahrain
27/03 Australia
10/04 Malaysia
17/04 China
08/05 Turkey
22/05 Spain
29/05 Monaco
12/06 Canada
26/06 Europe
10/07 Great Britain
24/07 Germany
31/07 Hungary
28/08 Belgium
11/09 Italy
25/09 Singapore
09/10 Japan
16/10 Korea
30/10 India
13/11 Abu Dhabi
27/11 Brazil

in concluzie avem o cursa in plus, in india, iar din totalul de 20, doar 9 sunt in europa. imi place ca interlagos a revenit pe pozitia de final de sezon...
AZAZEL
sauber au semnat un un flacau mexican pe nume perez.
ce pot face banii lui carlos slim !

nici macar o sansa nu i-au dat lui heidfeld.
AZAZEL
ar fi culmea ca heidfeld si hulkenberg, doi piloti indeajuns de rapizi sa stea pe margine in 2011 pt ca altii au bani.

http://www.worldcarfans.com/110102129124/l...rs-2011-chances
serious_sam
QUOTE (Oana @ Sep 8 2010, 03:37 PM) *
calendarul sezonului 2011:

...


20 de curse[yummi]....printre care belgia si canada[ yeesssss] ... drive.gif
Oana
belgia probabil pentru ultima data, din cate se zvoneste... dar bine ca lasa bahrain si korea wallbash.gif
serious_sam
Asa e...hermann tilke asta ... whoops.gif whoops.gif
In plus au stricat si ce era bun :vraja din hockenheim si mai nou silverstone . wallbash.gif
Eu zic sa umble si la circuitul de la monza ...parca prea lung si drept ....pfff hellman tilke die pls verymad.gif
20krpm
e oficial - abu dhabi a fost ultima cursa a lui hulkenberg pentru williams. cred ca nu exista nimeni pe lumea asta sa nu-i doreasca lui hulkenberg multa bafta.

iar in ce-i priveste pe invingatori, cine vrea sa semneze impreuna cu mine o petitie pentru michael schumacher la red bull? smile.gif
AZAZEL
ce sa faca red bull cu el ?
Oana
QUOTE (20krpm @ Nov 14 2010, 07:15 PM) *
iar in ce-i priveste pe invingatori, cine vrea sa semneze impreuna cu mine o petitie pentru michael schumacher la red bull? smile.gif

are you sure you're talking about that michael schumacher?
20krpm
QUOTE (Oana @ Nov 14 2010, 10:34 AM) *
QUOTE (20krpm @ Nov 14 2010, 07:15 PM) *
iar in ce-i priveste pe invingatori, cine vrea sa semneze impreuna cu mine o petitie pentru michael schumacher la red bull? smile.gif

are you sure you're talking about that michael schumacher?

yup. michael ar sti sa joace perfect intr-o echipa cu doctrina lui mateschitz, si ar sti cum sa faca sa predea o stafeta de sofer de succes intr-un mod foarte civilizat. daca asta ar fi misiunea lui, nimanui nu i-ar mai pasa cit de des e batut de colegul lui de echipa, cita miorlaiala pune in presa, si asa mai departe. pozitia in care e acum e penibila pentru un mare campion.

LE: am crezut ca tu o sa fii prima sa sustii ideea, fara intrebari suplimentare smile.gif
Oana
QUOTE (20krpm @ Nov 14 2010, 10:30 PM) *
LE: am crezut ca tu o sa fii prima sa sustii ideea, fara intrebari suplimentare smile.gif

si eu am crezut ca stii ca nu sunt un fan dinala care nu vede stanga-dreapta... deci da, ca sa-ti raspund si la intrebare acum, dupa ce m-am lamurit la ce te referi.

nu e deloc penibila pozitia in care se afla. poate ca va fi anul viitor (daca nu va avea rezultate), desi eu sunt convinsa ca nu e cazul... cauciucuri noi, un an de "rodaj". vom vedea. iar daca nu va fi asa, o sa recunosc fara probleme ca vremea lui a trecut. insa el pentru mine va ramane tot Seven-times Formula 1 World Champion Michael Schumacher.
James Kilowatt
In ultimile curse n-a mers rau... a reusit sa-i ia fata lui Rosberg in calificari de cateva ori, a punctat, a reusit niste depasiri... fata de inceputul sezonului diferentele sunt mult mai mici si nu stiu sigur in favoarea cui sunt, nu ma refer neaparat la numarul de puncte ci la evolutie in general. Daca se continua trendul, s-ar putea sa fie interesant anul viitor.
serious_sam
QUOTE (20krpm @ Nov 14 2010, 07:15 PM) *
iar in ce-i priveste pe invingatori, cine vrea sa semneze impreuna cu mine o petitie pentru michael schumacher la red bull? smile.gif


Iti spun eu ce ar fi si mai extraordinar....sa-l aduca pe Kimi Raikkonen la Red Bull !!
Lasa-l pe Schumi acolo unde este ,implicat pana peste cap in "proiectul mercedes" .La anul cu siguranta va reveni mai puternic wink.gif
Oana
hulkenberg concediat, barrichello confirmat pentru sezonul urmator. daca nu a intrat in istoria campionilor, probabil vrea sa se asigure ca nu-i va dobori nimeni recordul detinut pentru cele mai multe curse in care a luat startul...
20krpm
QUOTE (serious_sam @ Nov 15 2010, 01:15 AM) *
Iti spun eu ce ar fi si mai extraordinar....sa-l aduca pe Kimi Raikkonen la Red Bull !!

aoleo... sick.gif
AZAZEL
vezi ca intre cei doi(kimi si sebastian) exista o relatie de prietenie reciproca.
Oana
really? asta da noutate... kimi are prieteni, wow.
20krpm
cred ca la rubrica asta se potriveste cel mai bine si anuntul cu slujba de o zi a lui, carevasazica, sir richard branson. care va trebui sa se imbrace in uniforma feminina de flight attendant la air asia, si sa serveasca in consecinta. pentru cine nu stie, inainte de inceputul sezonului, SRB si tony fernandes au pariat ca cel a carui echipa va iesi in urma celeilalte, va indeplini slujba descrisa mai sus, pentru o zi, pe linia aeriana a celuilalt. virgin a iesit la egalitate de puncte cu lotus (adica la egalitate de non-puncte), dar in clasamentul oficial in urma.
Oana
heidfeld a fost confirmat de renault ca inlocuitor al lui kubica

http://www.lotusrenaultgp.com/spip.php?article4060
Oana
AZAZEL
pana la urma, ce sanse are msc sa termine campionatul in fata lui petrov sau heidfeld sau sa prinda un podium?
maxim top 10 la sfarsitul anului asta.
James Kilowatt
Nici Rosberg nu pare foarte in forma. Astia par sa mearga cu blue efficiency amandoi.
Lucian107416
pilotii sunt in forma. iepurii nu prea trag. De fapt, n-au urechi prea aerodinamice biggrin.gif Una peste alta, alta teapa pentru Mercedes... Cel mai mare gaffeur din industria auto.
f1anatic
Astia de la F1racing.net (adica gpupdate.net)_ sint mucosi rau
http://www.gpupdate.net/en/f1-news/257219/...oyal-f1-driver/
L-au scos pe Hamilton, cu 72 de curse, drept cel mai loial pilot de F1 pt ca a stat la McLaren 72 de curse. Dar Michael care a stat la Ferrari 11 ani ?

Daca este vorba de o singura echipa in intreaga cariera ? Atunci inteleg...Dar mai intii trebuie sa se "pensioneze" pt a putea spune asta.

QUOTE (AZAZEL @ Apr 11 2011, 04:16 AM) *
pana la urma, ce sanse are msc sa termine campionatul in fata lui petrov sau heidfeld sau sa prinda un podium?
maxim top 10 la sfarsitul anului asta.



QUOTE (James Kilowatt @ Apr 11 2011, 09:00 AM) *
Nici Rosberg nu pare foarte in forma. Astia par sa mearga cu blue efficiency amandoi.



Nu stiu ce cursa ati vazut voi dar Schumacher s-a straduit, a depasit, ba chiar startul a fost unul dintre cele mai bune istoric vorbiind. Masina nu ii merge deloc in schimb.
AZAZEL
si hakkinen are mai multi ani la mclaren(8) iar de coulthard(9 ani) nici nu mai zic.

eu zic ca aia se refereau la o singura echipa in intreaga cariera.
probabil vroiau sa spuna ca nici un pilot debutant nu a stat 5 ani la echipa de debut, asa cum sigur se va intampla cu hamilton.
f1anatic
Se pare ca Marcu Webber este usor frustrat de evenimente. Cred si eu ca este. Dar daca dominatia tehnologica a Red Bull nu continua, atunci aceste disensiuni in echipa pot contribui la pierderea campionatului,

http://www.gpupdate.net/en/f1-news/257433/...t-last-forever/

Lucian107416
intrebarea a fost tampita. Si Webber are dreptate.
Oana
duminica noapte, in bahrain...



situatie in care nu inteleg cum pot sa insiste sa reprogrameze cursa banned.gif
20krpm
da' de raikkonen facind un salt spectaculos de cariera, de la nascar trucks direct in formula 1 la red bull, ce ziceti. ca gura tirgului zice... parerea mea e pe undeva p-aproape de brouhaha, nu prea-l vad pe kimi mergind sofer de mina a doua in inca un loc.
Oana
acum sper ca nu vor sa il aduca pe kimi doar ca sa scape de neascultatorul de mark, ca n-ar fi cea mai buna alegere biggrin.gif
pejte
Kimi ca pilot al doilea? No way !
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.