Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Hyundai Accent 1.5 2007 merita?
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Hyundai
octavian_pascu
Salut,

Am marea rugaminte in a ma sfatui in cumpararea unui Hyundai Accent 1.5 model 2007
Rog proprietarii acestui model sau cei priceputi sa-mi spuna care sunt plusurile, minusurile acestei masini
Moldelul pe care am pus ochii are 110cp, 63000km, geamuri/oglinzi electrice, computer bord, comenzi volan, abs, ac, airbag, esp, etc...

Ma sperie piesele, citesc ca ar fi foarte scumpe.

Mentionez: acum am facut rost de bani si trebuie sa-mi iau masina urgent, mi-ar fi de folos niste sfaturi cat mai rapid.

Va multumesc anticpat.
BALERINUL
QUOTE (octavian_pascu @ Sep 7 2010, 02:39 PM) *
Salut,

Am marea rugaminte in a ma sfatui in cumpararea unui Hyundai Accent 1.5 model 2007
Rog proprietarii acestui model sau cei priceputi sa-mi spuna care sunt plusurile, minusurile acestei masini
Moldelul pe care am pus ochii are 110cp, 63000km, geamuri/oglinzi electrice, computer bord, comenzi volan, abs, ac, airbag, esp, etc...

Ma sperie piesele, citesc ca ar fi foarte scumpe.

Mentionez: acum am facut rost de bani si trebuie sa-mi iau masina urgent, mi-ar fi de folos niste sfaturi cat mai rapid.

Va multumesc anticpat.


Ai si un pret la ea ?
Masina nu e rea deloc, doar servisurile dealerului Honda sunt lipsite de profesionisti ! Intra pe forum si o sa vezi acolo dezamagiri ale celor ce au trecut prin atelierele Hyundai....
Ca minusuri pot sa-ti spun doar ca tabla este extrem de subtire, sa ai grija cum si pe unde te sprijini, iar vopseaua nu mai e nici o noutate , stie toata lumea , este ecologica , si toti se plang de la detinatori de Honda, Toyota ,s.a.
Iar piesele nu sunt mai scumpe ca ale celorlalte marci stai linistit !
octavian_pascu
QUOTE (BALERINUL @ Sep 7 2010, 04:20 PM) *
QUOTE (octavian_pascu @ Sep 7 2010, 02:39 PM) *
Salut,

Am marea rugaminte in a ma sfatui in cumpararea unui Hyundai Accent 1.5 model 2007
Rog proprietarii acestui model sau cei priceputi sa-mi spuna care sunt plusurile, minusurile acestei masini
Moldelul pe care am pus ochii are 110cp, 63000km, geamuri/oglinzi electrice, computer bord, comenzi volan, abs, ac, airbag, esp, etc...

Ma sperie piesele, citesc ca ar fi foarte scumpe.

Mentionez: acum am facut rost de bani si trebuie sa-mi iau masina urgent, mi-ar fi de folos niste sfaturi cat mai rapid.

Va multumesc anticpat.


Ai si un pret la ea ?
Masina nu e rea deloc, doar servisurile dealerului Honda sunt lipsite de profesionisti ! Intra pe forum si o sa vezi acolo dezamagiri ale celor ce au trecut prin atelierele Hyundai....
Ca minusuri pot sa-ti spun doar ca tabla este extrem de subtire, sa ai grija cum si pe unde te sprijini, iar vopseaua nu mai e nici o noutate , stie toata lumea , este ecologica , si toti se plang de la detinatori de Honda, Toyota ,s.a.
Iar piesele nu sunt mai scumpe ca ale celorlalte marci stai linistit !


Multumesc pentru sfat

pretul este pe undeva intre 5000-6000 euro, sunt defapt mai multe modele asemanatoare la dotari
treaba cu tabla nu o stiam si cu vopseaua
am aruncat o privire pe un site de piese auto si din curiozitate m-am dus pe o turbina de hyundai accent, ce sa vezi pret: 7000 ron, in comparatie cu opel de ex unde era 3000
nu stiu restul preturilor, apropo esti proprietar de hyundai accent?

Multumesc.

P.S: As mai dori sfaturi, rog pe cei cu bunavointa sa mai ma dumireasca putin.
BALERINUL
Eu am avut un hyundai elantra,2005 , 60.000 km, motor 1,6 benzina , si vreau sa-ti spun ca am vandut-o cu cauciucurile originale (erau varza , cei drept!) , in rest ulei , filtre schimbate la timp , a si era sa uit un set de placute...
Ce nu mi-a placut la ea era disigneul interior , cam sters , si demodat , exteriorul era ok.
Uite aici un link cu mai multe detalii despre masina :http://forum.softpedia.com/lofiversion/index.php/t235981.html;
Pretul e foarte bun , daca o gasesti si la si km. putini.
Succes !
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.