Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Daca schimb motorul trebuie mers la RAR si facute acte ?
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Volkswagen
sciprianis
Salut,

Daca schimb motorul trebuie mers la RAR si facute acte ?

Ma refer la tot acelasi tip de motor, aceeasi capacitate (ex. motor GOLF 4, 1.4i 16V, cod motor AXP).
Actualul motor are o bataie (s-a mers fara presiune de ulei si probabil este terminat).

De unde as putea cumpara acest tip de motor, cu acte si garantie ?


Dar daca pun alt tip de motor (de ex. 1.9 TDI) ce trebuie facut (omologat sau ?)
Ati facut asa ceva ?



multumesc,

Ciprian

22nst
Da, trebuie mers la RAR si in acest caz
Fiecare motor are o serie unica, cum este si sasiul
Ai vazut cand faci ITP-ul ce se chinuie sa iti citeasa seria de pe motor...
Nu stiu ce acte iti trebuie dar de RAR nu scapi smile.gif
vio
motor cu garantie de la VW , daca nu vrei garantie doar de la SH , totushi incearca sa il repari , poate iesi mai ieftin.

tre sa treci pe la RAR soar pt schimbare de Carte si ce mai ai nevoie . diesel nu poti pune pt ca tre sa schimbi cam tot ce e la mashina in afara de caroserie.wink.gif ba chiar si bordu
Mariustom
sciprianis, cel puțin aici poți găsi răspunsul wink.gif

Baftă smile.gif
ninja.gif

PS: Pt cei ce nu știu: în spatele cuvântului "aici" se ascunde un ... link banana.gif bunny.gif
SuzuMaTeo
QUOTE (sciprianis @ Sep 6 2010, 07:20 PM) *
Salut,

Daca schimb motorul trebuie mers la RAR si facute acte ?


De unde as putea cumpara acest tip de motor, cu acte si garantie ?


multumesc,

Ciprian


Si eu, ca si ceilalti care ti-au raspuns, stiu ca trebuie sa mergi la RAR. Cat despre cumparare, ai cerut o oferta la office@srcpieseauto.ro ? Eu mi-am luat de la SRC cel mai recent niste pinioane si am fost multumit de pret si promptitudine. Vezi si tu ce iti raspund baietii. Bafta!
sciprianis
Va multumesc pt. raspunsuri, link-uri, amabilitate...


Am inteles, de RAR nu scap nici daca schimb motorul cu unul cu acelasi cod.


Oferte am mai cerut dar preturile sunt pe masura pt. piesele noi... raman pe varianta inlocuirii motorului.



multumesc, thumbsup.gif



P.S. se poate inchide topicul...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.