Help - Search - Members - Calendar
Full Version: cric VW golf 3
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Volkswagen
cosmin_oradea
buna! am cumparat recent un VW golf 3. Sunt sofer incepator, si am incercat sa fac pana cu cricul din dotare ( cel original, cred ca stiti cum arata). Sincer, poate ca nu sunt nici eu foarte indemanatic, insa nu imi place deloc, e foarte fragil pentru a face pana pe drumurile noastra. As dori sa va intreb daca stiti cumva: un cric de tip pantofar (ca si cel de Dacie 1310) se potriveste la un VW? Am vizitat cateva situri si am vazut modelul de vanzare, pretul e foarte ok si as dori sa imi cumpar unul. Practic, ce ma intereseaza este: locasul unde pui cricul cand faci pana este identic? exista cricuri universale?
multumesc anticipat
HalbaSus
Eu am avut la un moment dat un Opel Vectra la care nu aveam cric (adica cel din dotarea masinii se indoise si nu putea fi folosit) si am folosit cricuri de la diverse alte masini, nu am avut probleme cu nici unele (am folosit de la VW, dacie supernova, etc)... tind sa cred ca in mare poti ridica orice masina cu orice cric (evident din aceasi clasa). Nu strica totusi o verificare macar ochiometrica.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.