Help - Search - Members - Calendar
Full Version: fiat albea
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Fiat
freeclau
salut,sunt proprietarul unui fiat albea, din pacate unul nefericit. la inceput totul era bine, revizi la timp, preturile la consumabile era unul foarte bun,aici fac referire la ulei,filtre, ce tine de frana,chiar si cand am facut schimbul la distributie nu a fost asa mare cheltuiala,desi toate acestea au fost facute doar la reprezentanta fiat. nu de mult am iesit din garantie si am avut prima surpriza neplacuta: mi s-a stricat blocul de lumini.nici o problema ma duca la reprezentanta spun sa il inlocuiasca si cand primesc factura stupoare, 15 milioane din care doar 1 milion a fost manopera.dupa ce am rezolvat problema m-am interesat la magazine care ar fi pretul daca as lua piese sub licenta fiat,dar am primit urmatorul raspuns: nu se gasesc piese decat originale la acest model si am primit oferta cu acelasi pret care lam avut de plata la repezentanta. nici o problema,oricum problema era remediata. in urma cu vreo luna mi sa stricat un rulment la roata din fata. ma duc sa imi comand 1, cel mai ieftin care mi la oferit 5,8 milioane+ manopera, asta insemana 23,2 milioane cei 4 rulmenti care ii are. nici o problema l-am schimbat si ala. nu trece o saptamana si ma trezesc ca nu mi se mai stinge pozitia nici cum pe partea stg,dar nici nu mai merge deloc pe partea dreapta. ma duc nervos la reprezentanta ii iau la rost ca nu am 3 luni de cand mi-am schimbat blocul de lumini si deja am probleme cu el. baieti de acolo ma linistesc spunandu-mi ca daca e din blocul de lumini il inlocuiesc si nu mai trebuie platit nimik. din pacate nu a fost probleme cu blocul de lumini ci mi s-a stricat computerul de lumini. nici nu am mai avut curaj sa intreb cat costa dar din ce am auzit e undeva la 800 de euro.pana adun bani trebuie sa iau borna jos de la baterie de cate ori ma opresc.
Mariustom
Îmi pare rău sad.gif
Sincer, nu sunt avocatul celor de la Fiat, dar cred că nu contează marca mașinii ca să ai probleme mai mult sau mai puțin ca cele avute de tine confused.gif
ninja.gif
dio67
Salut,
in primul rand imi permit sa-ti dau un sfat: renunta la reprezentanta Fiat si vei constata ca iti vor ramane multe milioane in buzunar...nu stiu la ce magazine ai fost si ti-au zis ca se gasesc doar piese pe original in realitate se gasesc multe piese pt Albea si iti dau cateva exemple:

- amortizor fata Meyle -- 188 lei
- filtru polen Alco -- 35 lei
- rola curea distributie Ina -- 120 lei
- rulment roata fata Fag -- 130 lei etc.etc.
dupa multe prospectari de magazine , preturi,si calitate a serviciilor am ramas sa cumpar doar de la:

www.srcpieseauto.ro
www.magazinul-de-piese.ro
www.ingaraj.ro
www.italoparts.ro



This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.