Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Norme Poluare Bmw Din 2000.
Masini.ro Forum > Masini.ro > Masini.ro
Nonn
Visez de cateva saptamani sa-mi iau un BMW 318 sau 320(benzina sau diesel). Din pacate nu reusesc sa aflu daca cele construite in 2000 respecta normele Euro3. Am gasit unele fabricate in 02-03. 2000 la care scrie in anunt ca sunt Euro3, dar am gasit si un autohaus pe net la care scrie si norma de poluare in anunturi si zice acolo ca toate modele( pana in 12.2000 cu exceptia 320d care e Euro3) sunt D4.
Eu nu stiu care e diferenta intre D4 si Euro3, un unchi din Germania mi-a spus ca sunt la fel( la fel cum ar fi D3 si Euro2) dar eu nu prea am incredere ca stie ce spune.
Stie cineva de aici cum sta treba? Vreun posesor?
G e o r g e
da , D4 = E3!
Nonn
Esti absolut sigur? Te intreb fiindca la cele fabricate pana in 12.2000 scrie D4 si doar la cele de dupa scrie Euro3.
Rai
Eu lucrez la BMW D4-Euro 4,D3_Euro 3.Benzina are sigur E3 daca nu E4 iar dieselul numai E 3.In Ro sunt unele reguli care nu sunt si aici in Germania.Si daca vrei sa cumperi o masina de aici si sa o duci acolo intereseazate pe acolo ar fii mai sigur.
Nonn
Multumesc pentru lamuriri. Asta inseamna ca pot sa-mi iau chiar si din 99.
Dar nu ma pot abtine sa nu te intreb: de ce la cele din 99-00 scrie D4( adica Euro4 dupa cum spui tu) si la cele dupa 12.2000 scrie Euro3( cele pe benzina)? E cam ciudat. E posibil sa fie greseala la ei? Daca vrei sa vezi si tu: autohus.de.
Rai
Stii D4 e una si euro 1,2,3,4 alta sunt norme diferite dar aici in germania sunt egale.Dar repet nu stiu cum e in Ro.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.