Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Discutie & Pronosticuri - editia Montreal 2010
Masini.ro Forum > Auto Motor Sport > Formula 1 > History
Pages: 1, 2
Oana
QUOTE (20krpm @ Jun 16 2010, 05:23 PM) *
iti pun problema asa: cineva care nu a auzit cine a fost schumacher (michael) si se uita acum pentru prima oara la o cursa, ce-o sa aiba de spus despre el?

tinand cont ca a facut si altceva in cursa decat sa conduca mecanic, ca ne-a stat si putin inima in timpul manevrelor lui - adica a facut spectacol, nu vad de ce n-ar avea o parere buna despre el whistling.gif apoi sportul asta nu e pentru oameni care se uita la 2 curse si apoi au pretentia ca au priceput despre ce e vorba si cum functioneaza treaba...

vorbind si serios, eu inteleg ce vrei tu sa spui, dar da-i omului timp sa-si revina. consider ca inca sunt pripite toate concluziile legate de evolutia sa in acest sezon, indiferent daca sunt de bine sau de rau. Nick Fry, de exemplu, inca il mai vede castigand campionatul. eu mi-am luat de mult gandul de la asta (si nu pentru ca nu ar putea, ci pentru ca nu are cu ce) dar nici nu consider ca a fost umilit de petrov, cum tot insista azazel, in cor cu minunatii comentatori de la tvr.
20krpm
QUOTE (Oana @ Jun 16 2010, 10:02 AM) *
vorbind si serios, eu inteleg ce vrei tu sa spui, dar da-i omului timp sa-si revina. consider ca inca sunt pripite toate concluziile legate de evolutia sa in acest sezon, indiferent daca sunt de bine sau de rau. Nick Fry, de exemplu, inca il mai vede castigand campionatul. eu mi-am luat de mult gandul de la asta (si nu pentru ca nu ar putea, ci pentru ca nu are cu ce) dar nici nu consider ca a fost umilit de petrov, cum tot insista azazel, in cor cu minunatii comentatori de la tvr.

io i-am dat timp, pina acum. e jumatatea campionatului. cine vrea sa-i mai dea timp, sa-i mai dea. dar ma intreb, el, la virsta lui, cit timp mai are?

iar in privinta chestiei ca "n-are cu ce", stau si ma gindesc ca daca e sa lucrezi cu echipa care a cistigat sezonul trecut, cu inginerul campionului de anul trecut, daca astia fac pe dracu-n patru sa-ti gidile mofturile de multiplu, inclusiv construit un sasiu intreg, la comanda, tie inca iti mai trebe ceva ca sa-ti pui curu pe treaba? cum se uita oamenii aia la tine, cind tu, in calitate de fost, te miorlai ca are un pic de oversteering si ca de fapt esti obisnuit cu understeering? sau cind le iei masina pe care au stat si-au bibilit-o luni de zile, pe aratura, si-o lovesti de borduri si de massa, ca sa te aperi de atacul furibund al lu force india?

trezeste-te, oana. admite ca exista competitie, si ca daca stai si freci menta in calitate de consultant trei sau patru ani de zile, citi or fi fost, ai ramas in urma ca sofer. admite ca asta e calitatea actuala a mult-admiratului tau idol. nu e o rusine, in definitiv la vremea lui a fost cel mai bun. acuma nu mai e, acuma e doar bunicel, si basta. io sa am un idol la care sa stau si-i gasesc in fiecare zi scuze si intelegere, mbag picioarele-n el de idol, mai degraba ies la balcon si strig "my idol sucks".
Oana
QUOTE (20krpm @ Jun 16 2010, 07:30 PM) *
tie inca iti mai trebe ceva ca sa-ti pui curu pe treaba?

o spui de parca schumacher (fratele lui ralf) n-ar vrea sa castige. si totodata lasi impresia ca daca l-ai pune pe button pe masina lui, astuia nu i-ar sta nimic in cale. permite-mi sa ma indoiesc de chestia asta. din pacate mie mi se pare ca masina nu a mai evoluat deloc de la mijlocul campionatului trecut. brawn gp au avut atunci un avantaj pe care l-au facut praf. nu numai ca i-au ajuns ceilalti din urma, dar i-au si intrecut. sa ne aducem aminte ca erau cat pe ce sa pierda titlul la piloti in 2009.

dar mai am rabdare pana anul viitor. nu de alta dar ar fi rusinos sa-mi pierd speranta atat de repede, dupa ce am asteptat trei ani sa revina in f1. si daca nu se schimba nimic, promit ca o sa-mi revizuiesc comportamentul si atunci am sa ma bucur doar de faptul ca inca mai alearga in f1.
Alex-F1
Cu Massa io zic ca Schumi a fost mai siret decat cu toti restul, poate tocmai fiindca a fost partenerul sau, si-o fi zis "lasa ca ti-l aranjez io acuma pe asta", fiindca nu-si permitea sa-i faca asa ceva cand erau parteneri.....e o vulpe batrana si cum nu exista mai vicleana, stie perfect ce face, iar aici l-a pacalit a-ntaia pe saracul Massa si io nu pot decat sa zic bravo lui! devil.gif
klm
20krpm, de acord insa Alguersuari nu castiga, Alonso inca nu e trecut si nu (mai) castiga, Kubica la fel; ei de ce n-o fac?
Sa nu-l uitam pe coechipier: Rosberg
AZAZEL
fetelor, ganditi-va la intrebarea pt cursa urmatoare pt ca pana miercuri seara voi avea acces la computer si apoi, "pa".
Oana
ceea ce imi aduce aminte de faptul ca nu am postat rezultatele etapei, nu ca nu le-ati vazut deja.
so, castigatorul etapei este roadempire, care a adunat 53 pct, urmat de lucian, cu 42 pct. clasamentul general il conduce insa 9er, cu 168 pct, urmat de cristsib, cu 151 pct.

la intrebarea saptamanii nimeni nu a dat raspunsul corect: 7 piloti s-au aflat in acelasi tur cu invingatorul.

felicitari tuturor. roadempire va pregati intreabarea pentru saptamana viitoare.
AZAZEL
stiu ca a fost cineva la cursa asta, insa nu-mi aduc aminte cine.

cat a costat biletul?
tribunele au fost pline astfel incat organizatorii sa se fi gandit anterior sa puna pretul sus la bilet?

multumesc.
Oana
QUOTE (AZAZEL @ Jul 13 2010, 09:46 AM) *
stiu ca a fost cineva la cursa asta, insa nu-mi aduc aminte cine.

da? eu nu-mi aduc aminte sa fi spus cineva de pe aici ca merge la silverstone, dar este foarte posibil sa am probleme cu memoria...
Lucian107416
Detalii aici. , dar numai despre user si alte cateva informatii. Cred ca ne-ar interesa pe toti raspunsurile lui f1anatic
Oana
aoleu, am crezut ca suntem in topicul de la silverstone. my bad....

din cate stiu, biletele la montreal sunt mult mai ieftine comparativ cu europa. incearca in felul asta sa-si atraga spectatori.
20krpm
$330 canadian, cu taxele incluse, face value, in turn 10. cine vrea, inca mai am 2 valabile pentru cursa de anu asta. eftin.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.