Help - Search - Members - Calendar
Full Version: distributie matiz
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Daewoo
contocala
Ieri(sambata) am schimbat cureaua distributie si intinzatorul la matizul meu. Cea veche avea 10 ani si 41500 km,si arata f. bine, inclusiv intinzatorul.Sunt multumit de lucrare, pe care am facut-o singur in 2 ore, fiind doar amator. Insa am o neclaritate.Arcul de la intinzator ramane relativ intins,oare e normal? Am procedat ca in carte,am dat doua ture la curea cu intinzatorul nestrans, dupa care l-am strans.Observ ca n-are cum sa lucreze din arc, ramane in pozitia fixata.Oare asa e normal? Poate ma lamureste si pe mine cineva calificat. Multumesc mult!
tatuzu
QUOTE (contocala @ Jun 6 2010, 07:59 AM) *
Ieri(sambata) am schimbat cureaua distributie si intinzatorul la matizul meu. Cea veche avea 10 ani si 41500 km,si arata f. bine, inclusiv intinzatorul.Sunt multumit de lucrare, pe care am facut-o singur in 2 ore, fiind doar amator. Insa am o neclaritate.Arcul de la intinzator ramane relativ intins,oare e normal? Am procedat ca in carte,am dat doua ture la curea cu intinzatorul nestrans, dupa care l-am strans.Observ ca n-are cum sa lucreze din arc, ramane in pozitia fixata.Oare asa e normal? Poate ma lamureste si pe mine cineva calificat. Multumesc mult!

Arcul are rolul de tensionare corecta a curelei in momentul strangerii intinzatorului.Acesta din urma dupa strangere lucreaza ca o simpla rola de ghidare.
bambina123
din ce an este matizul?
RUE
probabil ca din 2002 :-) daca distributia avea 10 ani...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.