Help - Search - Members - Calendar
Full Version: TUV
Masini.ro Forum > Masini.ro > Masini.ro
Iulian HondaFan
cine stie unde sunt disponibile studiile de fiabilitate pe care TUV le face in europa, eu am cautat pe google dar nu am gasit mare lucru.
f1anatic
Mäi Iüliän, ce este älä TÜV ? TRÄCTORÜTILITY VEHICLE ?[/b]
guerilla
TÜV este o organizatie de certificare a calitatii.
mai multe detalii pe www.tuv.com sau chiar la tine in americi aici

si la ce studii te gandesti? laugh.gif ca poate mai avem si noi ceva idei.
Iulian HondaFan
stiu ca si ei fac studii de fiabilitate/calitate a masinilor de genul celor al J.DPower si nu stiam unde le poti gasi.

m-am uitat pe site-urile lor, dar nu am gasit nimic in legatura cu fiabilitatea/calitatea masinilor.

stie cineva ceva?
Rai
J D Power e ceva si TÜV altceva.TÜV se aplica la toate productele care au drept de functionare ca si sigla CE fara de care nu poti vinde nimic in UE.Sigur pe tine te intereseaza TÜV pentru masini.
Apare multe reportaje de TÜV in multe reviste de specialitate si cele mai interesante sunt cele de masini mai vechi reparatii, defecte,si evident ce valoare o masina dupa catva ani.Pacat ca nu stii germana caci la TÜV.de sau DEKRA.de ai gasi ceea ce te intereseaza.
Iulian HondaFan
merci, stiu numai o boaba de germana dar pot sa traduc cu google, iese cam aiurea pt. ca topica frazei este diferita in germana de engleza dar merge.

Danke schon.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.