Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Scut motor New Beetle
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Volkswagen
laurentiu
Asa cum spune si titlul, astazi am avut parte de o surpriza foarte neplacuta: in timp ce veneam spre casa aud un huruit foarte puternic de sub masina, din fata. Ma dau jos si vad scutul care atarna jumatate pe asfalt. Am fost un service si cei de acolo mi l-au dat jos. Am insa nevoie de unul cat mai repede pentru ca maine trebuie sa plec pana la Severin (bine ca nu am patit-o pe drum). Stie cineva de unde as putea cumpara, un pret aproximativ si un service ok? Sau ce ziceti, e prea riscant sa plec la drum lung fara scut?
Multumesc!
DORU
Mergi cu atentie pe drum maine !

Cand revii da-mi un semn - iti recomand eu un loc unde sa incerci sa-l comanzi ssi sa-l montezi. thumbsup.gif
laurentiu
Revin cu noutati. De fapt nu era scutul, ci o bucata de plastic din partea stanga-fata care are rolul de a proteja de praf, apa si noroi planetara si articulatiile rotii. In ziua cand am scris, am fost la mall si am lovit cu bordura acea bucata (mea culpa, nu am fost atent si am dat in fata pana cand rotile s-au lovit de bordura wallbash.gif) care initial s-a desfacut intr-o parte, iar apoi cand am mers cu viteze ceva mai mari s-a desfacut de tot. Am luat-o cu mine la Severin si am fost la service-ul unde isi repara si tatal meu masina si nu m-a costat nimic. De fapt nu era nimic grav.
Iar dupa un search pe Google, am aflat ca masina nu avea scut din fabrica. Pe dedesubt totul pare in regula. Numai ca mecanicul mi-a recomandat sa evit sa merg pe drumuri "de tara", pentru ca se vede ca nu pentru asta a fost facuta (e totusi cam joasa). Oricum nu am de gand sa o scot vreodata in off road, iar la gropile din Bucuresti face fata ninja.gif thumbsup.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.