Help - Search - Members - Calendar
Full Version: aer conditionat
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Skoda
dayana83
buna ziua! sunt din pitesti, am o skoda tour din 2008, cumparata la mana a doua si am observat ca uneori instalatia de aer conditionat nu functioneaza bine; nu prea ma pricep eu, dar poate e nevoie de o completare cu freon; singura reprezentanta din pitesti este xxxx; cred ca merg la ei, voi ce ziceti?
T u d o r
Cred ca daca esti chiar de la firma cu pricina ar fi fost normal sa te inscrii in aria dealeri cu numele real si nu sa incerci sa faci reclama mascata. Nu da nici bine si mai ales nu e corect din punctul de vedere al regulamentului. Ai arie dedicata, te rog foloseste-o.
DORU
Iar daca nu esti angajat la dealer-ul Skoda din Pitesti, atunci iti recomand mai intai o diagnoza computerizata VAG, apoi daca nu sunt erori pe HVAC (chiar asa, masina are AC manual sau Climatronic?) sa pui instalatia AC pe aparatul de incarcare freon si sa masori daca este destul refrigerant in sistem. Evident, il completezi in caz ca trebuie !
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.