Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Baie de ulei golf 4 1.6 benzina
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Volkswagen
Smire
Am si eu o foarte MARE problema. Mi s-a spart baia de ulei si culmea, aveam si scut metalic (tabla cred). Am dar intr-o caramida de pavaj intoarsa si m-am uitat pe sub masina sa vad daca s-a intamplat ceva. Nu era nimic. Dupa o jumatate de ora ies din magazinul de unde aveam treaba si vad o mare balta de ulei..... Am verificat joja.... n-avea nici macar urma de ulei... Nu inteleg cum naiba, cu tot cu scutul ala, baia s-a spart..... Intrebarea mea este urmatoare: Cat costa o baie de ulei pt vw golf 4 1.6 16 valve, benzina, din 2003? Sau e nevoie sa cumpar alta sau se poate repara? Mie la service mi s-a cerut suma de 850 RON pentru toata chestia asta. Ce parere aveti? Mi se pare ca ma cam iau peste picior cei de la service din cauza faptului ca sunt fata.... As vrea o parere sincera, va rog mult!
DORU
Imi pare rau pt necazul tau. Cu atat mai mult cu cat este si primul tau post, insa te putem ajuta cu ceva sfaturi.

Fiind din Bucuresti, nu pot sa nu ma ofer sa te trimit la service-ul specializat VAG unde merg si eu cu regularitate de 2 ani.
Lucreaza bine, decent ca bani, dau factura si garantie.
Daca doresti, iti pot oferi toate detaliile necesare pt a-i vizita si cine stie, pt a-ti rezolva problema la masina.
De tine depinde, astept un semn in caz ca nu ai ales alta varianta.

Numa bine !
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.