Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Vand Ford Fiesta 1.3i din 2005
Masini.ro Forum > Bazar > Vanzari masini
B33MZY
Marca/Model: Ford Fiesta
Caroserie/numar usi:5 usi
Kilometraj: ~58.500
An de fabricaþie: 2005 - prima inmatriculare 10/2005
Motor (cilindree, carburant, norma poluare): 1295, benzina, euro 4
Consum (urban/extraurban/mediu in L/100km): urban 8.5 (dat de constructor), extraurban 5 (dat de constructor), real: 7.8 - (70% din km parcursi in oras)
Nivel de echipare: Comfort + imbunatatiri
Detalii nivel de echipare/dotãri: Aer conditionat manual, servodirectie, CD player cu 4 boxe (fata-spate), inchidere centralizata, geamuri electrice fata, scaun sofer reglabil pe inaltime, volan reglabil pe inaltime, luneta cu degivrare, pachet fumatori (nefolosit), roata de rezerva (nefolosita), jante de tabla + cauciucuri de iarna
Detalii nivel de siguranþã: ABS + EBD, 2 Airbaguri, centuri in 3 puncte pretensionate
Alte comentarii: Masina este superba. Revopsita integral in toamna anului 2009 (cadou casco pentru ca in 4 ani de leasing nu am apelat la ei). In vopsea a fost adaugat mai mult metal asa ca masina straluceste in adevaratul sens al cuvantului cand este soare afara. Jantele de 15" sunt cumparate in primavara anului trecut si sunt foarte rezistente la gropi. Marca este Team Dynamics (made in UK) incaltata cu 195/50/R15 Nankang NS2 UltraSport (made in Japan) putin rulate, capacele customizate. Bandourile laterale + manerul hayonului au fost vopsite in culoarea caroseriei, logo-ul Ford Fiesta a fost indepartat, interiorul farurilor este vopsit in negru, volanul este imbracat in piele la comanda si ofera aderenta foarte buna, semnalizatoarele laterale sunt albe (ca la Focus), stergatoare Bosch, filtru de aer sport OMP instalat la dealer autorizat Ford fara a afecta garantia, folie autorizata RAR cu garantie inca 1 an si jumatate, nefumator, printre cele mai bune sisteme audio standard pe care le-am incercat, totul este in stare perfecta de functionare. Carte service. Ultima revizie a fost efectuata la 54.900km. Placutele de frana au fost schimbate prima si singura data la 49.000km (asta spune multe despre stilul de condus). Acum are placute TRW (sper ca nu gresesc) care produc mai putina funingine (motivul este evident..pentru a proteja jantele). Motorul nu a fost spalt niciodata cu jet de apa, doar a fost curatat cu carpa umeda. Nu a fost implicata in accidente. Foarte bine ingrijita!!! Minusuri: Siliconul folosit la izolarea farurilor nu rezista la temperaturi inalte asa ca sticla s-a murdarit putin dar farurile bat la fel de bine, aripa dreapta-spate a fost atinsa de o usa deschisa prea tare sad.gif( (nu se observa decat de aproape).
Preþ: 5.600 euro usor negociabil
Numele vânzãtorului: Mihai Florescu
Telefon de contact: 0721.233.858

Masina este ideala pentru oras. Se parcheaza extrem de usor datorita dimensiunilor reduse si a vizibilitatii sporite. Directia este tare si precisa cum greu mai gasesti la masinile de azi. Sta extrem de bine in curbe cu noile roti (60km/h in treapta a 2-a cu acceleratia la podea si curba de 90 grade fara sa scartaie sau sa derapeze a intrat pe banda pe care i-am cerut - am incercat o singura data acest lucru pentru a afla care ii sunt limitele...pe care nu le-am atins). Posibile schimburi doar cu SUBARU din acelasi an sau mai noi.

Poze: http://img687.imageshack.us/g/imgp0002e.jpg/
B33MZY
Revine urgent!

62.500km
5200 eur
Faruri albe + piesele pentru urmatoarea revizie (Octombrie 2010)

http://cautare.mobile.ro/vehicule/details....amp;tabNumber=1
B33MZY
Pretul scade la 5000 si sunt dispus sa mai negociez cu cei care vin sa vada masina
B33MZY
Sperand ca mai exista persoane doritoare de un Ford Fiesta, cu sau fara imbunatatiri, asa cum am mai spus, o las sub 5000. Daca veniti sa o vedeti putem negocia si in cazul in care gasesc un cumparator care sa isi doreasca masina mult si sa aiba grija de ea cum am avut si eu, sunt dispus sa las destul de mult din pret.

Cineva a venit sa vada masina si mi-a oferit 14.000 lei + 1000 eur. Am mai cerut 1500 lei, dar persoana respectiva, spunand ca nu are ce sa reproseze masinii, nu poate oferi mai mult dintr-un salariu de 7 milioane ca sofer de maxi taxi si copii la scoala. Poate ca daca era o persoana care sa imi placa mai mult si mai punea ceva banuti o dadeam. Asta a fost un "hint" pentru pretul targetat. Faceti voi totalul. wink.gif
B33MZY
Masina s-a vandut. Se poate inchide.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.