Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Intrebare
Masini.ro Forum > Masini.ro > Retro & Concept cars
Ciprian33289
O intrbare: Detin un Opel Rekord model 1969 in stare proasta. La motor are unele modificari , avand un carburator care nu este original . Trebuie umblat si la tablarie. Intrebarea mea este daca o astfel de masina pusa la punct, precum originalul neschimband motorizarea are cautare undeva si in ce masura, sau " da mai bine" daca la un asa model de caroserie( este in doua usi) se merita sa aduci un alt motor mult mai puternic si imbunatatiri substantiale.
Senator
In primul rand masina ta este un Opel Rekord C !

Ar fi interesant daca ai veni cu mai multe detalii gen motorizare si tip de caroserie (limuzina cu doua usi sau Coupe ?) sau chiar cu o poza.

Oricum trebuie sa stii ca Rekord-ul C este o masina de mare serie fabricata in peste 1 milion de exemplare deci nu sta prea bine la capitolul "cautare pe piata" in vestul Europei si cu atat mai putin in Romania.E genul de masina care merita pusa la punct doar pentru folosinta proprie in cazul in care esti pasionat de asa ceva. :roll:

Faptul ca anumite piese nu sunt originale nu e grav intrucat mai exista in tara astfel de masini ( unele in stare de ruina din pacate ) si piese se mai gasesc.

In ceea ce priveste motorul mai puternic si imbunatatirile trebuie sa stii ca te angajezi intr-o treaba care facuta ca lumea e dificila si foarte costisitoare :!:
Claudiu34985
Da-mi te rog date mai exacte despre masina. Poate te pun in legatura cu unul care are ceva asemanator si e si maniac in Opeluri.
Rai
Personal nu as investi in asa o masina e mult de lucru si costisitor cumperi lejer una mai buna,dar daca iti face placere nu ai decat.Dar am mai scris cu masina respectiva vrei sa circuli pe strada si e periculos daca faci multe improvizatii.Dar din partea mea spor la treaba.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.