Help - Search - Members - Calendar
Full Version: JOC: Ghiceste masina
Masini.ro Forum > Discutii generale > Off Topic > Distractii
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Alex-F1
Ca tot suntem pe un forum de masini, hai sa facem urmatorul joc, sa vedem cum sta lumea cu cunostintele automobilistice: se posteaza o poza cu o masina, nu chiar f. cunoscuta (gen Passat biggrin.gif ), dar nici raritati din care s-au fabricat 20 de exemplare ever, la nevoie se poate si sterge sigla in Paint, iar cel care va ghici masina (marca si modelul), va pune la randul lui o noua poza si tot asa! smile.gif In cazuri in care ghicirea se dovedeste a fi complicata, cel care a postat poza e rugat sa vina cu niste indicii despre masina respectiva, gen an de fabricatie, tara de origine etc! Acuma masinile din anii 20-30 fiind prea de tot, propun sa ne limitam la masini fabricate dupa 1940, ca sunt destule si alea.... teehee.gif

O sa incep io, cu ceva mai light, asa pt. inceput:
T u d o r
A4 break?
HalbaSus
@Tudor, haidi bre... n-or fi fost A4-urile frumoase dar nici chiar in halul asta... e un saab... 9.5 station wagon.
James Kilowatt
Un nou ssanyong? :
Alex-F1
Mai incercati tongue.gif
RD-Woo
R-Klasse cumva?? whistling.gif
Baby Blues
100% Volvo !
Rebel
Este un Suzuki Esteem Station Wagon
Alex-F1
Bai James, ce faci, de ce derutezi lumea cu alte poze? Ce n-ai priceput? Regula e simpla: doar cel care ghiceste masina din poza, poate sa puna alta poza! Deocamdata nu a ghicit nimeni masina rosie, deci nu pune nimeni alta poza! tongue.gif Ai pus Mertanu ala si uite acuma "RD-Woo" a dat ghici la poza ta, in loc de a mea! verymad.gif Deci....mai incercati.... biggrin.gif
Rebel
Mah, este Suzuki Esteem Station wagon (model 1995-1999).
Sper ca nu umbli cu cioace genul "nu e Esteem, este Cultus sau Baleno" cand ea aceeasi masina...
Stiu masina dupa imbinarea ramei geamului din spate care "se rupe" in colt si dupa forma geamului din spate, stopurile si farurile, etc.

Alex-F1
Ok Rebel, you won! Io stiam doar de Baleno.... tongue.gif Baga poza!
Rebel
No, ce e? smile.gif
Click to view attachmentClick to view attachment
Alex-F1
Bre, ia-o si tu mai usurel, pana ne incalzim si ne mai antrenam putin creierasul, ce dreaq, ca deja al meu scoate fum!!! sick.gif Cotetul ala e un K1 Attack Spider ... sau Roadster, cum doresti.....sau chiar Baleno, daca vrei.... 36182451.gif Asteptam confirmarea/infirmarea! arigato.gif
Rebel
Da bre, ala e. Uratule!
Si eu care ma gandeam ca o sa miroasa a pane aici... dar mi-ai stricat jucaria.

baga o poza smile.gif
Alex-F1
Lasa ca o sa mai ai jucarii destule! tongue.gif Na hai una mai deocheata, daca tot am ajuns la de astea "exotice" biggrin.gif Oricum e mai usoara ca a ta.... ninja.gif
Diesel
Lamborghini Urraco

Mult prea simplu, italienele e prea usor de recunoscut, care este.

Mi-a luat mai mult timp sa gasesc urmatoarea masina smile.gif
Alex-F1
Lotus Elan yup.gif Este sau nu? Normal ca este!! tongue.gif
Alex-F1
Uite, io-s baiat bun {deocamdata} si va pun ceva mai lumesc..... whistling.gif
bogcot76
Bai seamana cu noul Hyundai Genesis dar parca nu e chiar la fel.
Diesel
Cred ca e ultima Sonata, dar nu sunt chiar sigur.
Alex-F1
Aia e, Hyundai Sonata 2010! thumbsup.gif Baga poza. ninja.gif Dar fii bland... biggrin.gif
Diesel
Hai ca p-asta am gasit-o repede biggrin.gif e foarte usoara sau foarte grea.
RD-Woo
Seamana destul de mult cu asta, insa n-as baga mana-n foc pt ea... unsure.gif
HalbaSus
E un Fisker Tramonto !

(hint: inainte sa incarcati imaginea schimbati-i denumirea whistling.gif )
Diesel
trebuia sa o redenumesc in Aston Martin DB9 sau ceva de genul si sa va dau de lucru.

Ok, acum pune tu o poza.
HalbaSus
Ia sa va vad:
Diesel
Jensen Interceptor... sau varianta FF, cu 4WD.

Si acum razbunarea:
HalbaSus
DieselSaTraiasca: Lancia Aurelia B20GT
Diesel
26min, bravo... nu te cred ca ai plecat de la pc cum ai zis pe privat biggrin.gif
HalbaSus
uite una mai recenta...
Seri
Seat 1200 Sport Bocanegra. A fost greu de gasit. thumbsup.gif

Next:
HalbaSus
renault fuego thumbsup.gif am vrut sa o bag si pe asta in loc de seat 1200 biggrin.gif

Urmatoarea masina nu e neaparat greu de ghicit (i-am dat jos sigla in photoshop ca sa fac ceva mai greu procesul de identificare) dar e al naibii de haioasa masina biggrin.gif

Diesel
Aia e trotineta fiicei tale, lasa-ne cu glumele astea. Sa aiba omologare de tip ITP si sa poata fi conduse cu cat B, clar? biggrin.gif
vio
thumbsup.gif thumbsup.gif
Mircea104901
QUOTE (vio @ May 6 2010, 11:35 AM) *
thumbsup.gif thumbsup.gif

Ptii drace ce hidosenie smile.gif Asta da nonconformism in materie de design smile.gif
James Kilowatt
Eu doua din masinile astea le-am condus.. Jensen Interceptor cu motor de 7.2L si Fuego biggrin.gif
Rebel
Halba, aia e un Fiat (Lada? same shit though) trotineta... smile.gif

Mah, nu mai postati daca nu ati ghicit.
Vio, daca nu ai ghicit nu ai voie sa postezi poza. Trebuie sa iti castigi dreptul sa pui ceva.
Respectati regulamentul va rog.
HalbaSus
@Diesel/Rebel, ati fost pe-aproape, e masina cu pedale dar e facuta de Moskvitch, fiind singura decapotabila produsa in serie de Moskvitch... deci am zis ca se incadreaza. Nu a spus nimeni ca propulsia trebuie sa fie asigurata de un motor cu ardere interna.. asta era un fel de Prius rusesc pentru copii biggrin.gif

Hai ca pun una usoara de tot sa puteti continua jocul:

Seri
Masina cu pedale a lui Halba este un Moskvich.
Masina de la Pebble Beach a lui Vio este un 1951 Buick LeSabre Concept.
A doua pusa de Halba este GAZ-M72 Pobeda 4x4.
Next:

T u d o r
E o Dacia Coupe! laugh.gif
Diesel
Peugeot RC Concept

Urmatoarea cred ca e usoara ca n-am inspiratie. Azi cat am rascolit internetii dupa Jensen-ul lui Halba nu m-a dus capul sa marchez vreo 2-3 poze.
Click to view attachment

Edit: damn... e rezolutie mare si sunt o gramada de detalii. Asta e...

Propun un premiu pentru cine pune o poza care nu e ghicita timp de 24h.
HalbaSus
Bentley S3 Continental... prea usoara dupa cum ziceai si tu... chiar daca puneai poza in rezolutie mica putea fi ori bentley ori rolls royce.

Ce ziceti de asta ?

Alex-F1
QUOTE (HalbaSus @ May 6 2010, 06:59 AM) *
inainte sa incarcati imaginea schimbati-i denumirea


Chiar ma gandeam cand o sa se prinda Adrian de asta.... laugh.gif Ca si cu Lotus-ul Elan tot asa fu.....dar am vazut dupa ce-am ghicit-o deja! tongue.gif

Halba, io de caru ala de reportaj cu etaj n-am nimic de zis confused.gif ....nici nu stiu de unde s-o iau frate!!! banned.gif
Rebel
Halba, VW nu-i... o fi Barkas?
Alex-F1
Mda, seamana cu Barkas B1000, dar totusi nu e chiar ala, pare ceva si mai vechi.....poate asta din poza lu Halba o fi ceva tunat, ca nu cred sa se fi facut de serie cu dormitoarele alea la etaj.... biggrin.gif
HalbaSus
nu e tunat... asa e el...

L.E: Exista si varianta fara cocoasa...
pista
Seamana cu Type 2 (T1).
HalbaSus
@pista, perioada este in mare parte corect identificata... dar nu e type 2...
Seri
Am cautat de mi-au sarit ochii din cap, huh.gif dar cu ocazia asta am aflat ca Alfa Romeo a facut si utilitare, cea de sus fiind Alfa-Romeo Romeo 2. banana.gif
Pun una usoara de data asta:


PS: VW T1 Type 2 => VW T2.
HalbaSus
Daca e sa fim exacti imaginea este despre o Alfa Romeo Romeo 3, care a fost in productie doar 6 luni fiind o varianta upgradata a lui Romeo 2... dar mi-am zis de la inceput ca voi accepta si varianta cu Alfa Romeo Romeo 2. Bravo Seri thumbsup.gif

Iar al tau e Wienermobile.

Uite una mai frumoasa:

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.