Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Sunteti multumiti de Sandero?
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Dacia
rares27
Are cineva Sandero? Sunteti Multumiti de el?
laurentiu
Incerci sa-ti faci reclama la poza de concurs? biggrin.gif
Altfel, daca ai fi cautat pe forum, ai fi gasit discutii despre Sandero. In mare parte Sandero=Logan hatchback, deci plusurile si minusurile sunt cele care le sti si tu de la Logan.
Si ca sa fiu on topic, am mers cu Sandero cam 300 de km si nu mi s-a parut vreo diferenta fata de Logan. Vizibiliatea ceva mai buna in spate, designul mai dragut si faptul ca se poate parca ceva mai usor mi se par calitatile in plus fata de Logan. Dar pretul e putin mai mare si portbagajul e mai mic (350 de litri daca nu ma insel). Asa ca, cel putin teoretic, Logan mi se pare ca renteaza mai mult. wink.gif
rares27
QUOTE (laurentiu @ Apr 24 2010, 12:05 AM) *
Incerci sa-ti faci reclama la poza de concurs? biggrin.gif

deci plusurile si minusurile sunt cele care le sti si tu de la Logan.

Nu imi fac reclama la poza de la concurs, pentru ca oricum sanse sa ocup primul loc nu am, doar daca voi lua un premiu in urma tragerii la sorti, sunt constient de asta.
In ceea ce priveste plusurile si minusurile de la Logan nu le stu pentru ca nu am condus Logan, poza este facuta intr-un Sandero si de aceea vroiam sa vad opinii despre acest model si de la alti posesori de Sandero. Intr-adevar designul este mai frumos, vizibilitatea in spate este mare, de asemenea e usor de parcat si pretul este cu cel putin 1000 euro mai mult decat Loganul, dar ce sa-i faci daca sotia a vrut Sandero si nu Logan asa am cumparat, avand in vedere ca ea conduce mai mult Sandero.
Fie ca cel mai bun la concurs sa castige.

QUOTE (laurentiu @ Apr 23 2010, 11:05 PM) *
Altfel, daca ai fi cautat pe forum, ai fi gasit discutii despre Sandero.


Lasa-mi te rog un link unde gasesc discutii despre Sandero, eu chiar nu am gasit. Multumesc anticipat.
Mircea104901
Depinde ce te-ar multumi pe tine.
De ex, al meu - 1,4i dupa ~50.000km (intr-un an si 3 luni) pe drumuri proaste (judetene si comunale):
+: consum mic (6,5l/100km la mers linistit)
robusta, bine inchegata (nu bate, nu are greieri)
fiabila - nici o problema, de nici un fel
ieftina la revizii - revizii la 20.000km, cost revizie ~300ron

-: nici acum nu stiu pe unde intra apa pe partea stanga spate cand ploua rolleyes.gif teehee.gif Deh, mai au de lucru din punctul asta, tot Dacia a ramas confused.gif
laurentiu
Fara sa exagerez sau sa par rautacios, asa se proceda si la Trabant.
Mariustom
Știu, Laurențiu, doar că acel filmuleț cu reglatul ușilor la Trabant e de ceva zeci de ani wink.gif
ninja.gif


andruta86
QUOTE (Mariustom @ Jun 24 2010, 02:15 PM) *
Știu, Laurențiu, doar că acel filmuleț cu reglatul ușilor la Trabant e de ceva zeci de ani wink.gif
ninja.gif




Poti spune ca trabantul este o masina hand-made... si cum la moda sunt lucrurile hand-made, cred ca ar trebui sa ne reprofilam si sa ne cumparam un Trabant smile.gif. Voi ce spuneti?

Si mie una imi place designul la Sandero... personal nu am apucat sa conduc vreuna, dar din auzite am inteles ca este destul de ok smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.