Help - Search - Members - Calendar
Full Version: curatat injectoare diesel pd
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Volkswagen
sfedu
Salutare,rugamintea mea este sa ma sfatuiti si pe mine.Am un golf 4 1.9 tdi 131 cp pd,in urma unei testari a injectoarelor primele trei au indicat 0,2(cu mici oscilatii) iar al patrulea 0,8.Dupa parerea mea sunt valori normale ,dar masina are la relanti un usor tremurat(nu permanent).As vrea sa-i pun un aditiv in motorina si vreau sa stiu daca pentru pompe duse se foloseste un aditiv special,sau e acelasi ca pt restul dieselurilor.
Multumesc.
DORU
Ai aici detalii si preturi (eu cumpar de la ei de 3 ani !):
http://www.uleidemotor.com/index.php?main_...ex&cPath=10
costelino_69
QUOTE (sfedu @ Apr 20 2010, 08:37 AM) *
Salutare,rugamintea mea este sa ma sfatuiti si pe mine.Am un golf 4 1.9 tdi 131 cp pd,in urma unei testari a injectoarelor primele trei au indicat 0,2(cu mici oscilatii) iar al patrulea 0,8.Dupa parerea mea sunt valori normale ,dar masina are la relanti un usor tremurat(nu permanent).As vrea sa-i pun un aditiv in motorina si vreau sa stiu daca pentru pompe duse se foloseste un aditiv special,sau e acelasi ca pt restul dieselurilor.
Multumesc.


Salut SFEDU, numele meu este Costel. As dori sa pot lua legatura cu tine pentru ca si eu am aceeasi problema cu un vw touran. M-ar interesa daca ai rezolvat problema în vreun fel. Multumesc. Adresa mea de email este: costelino_69@yahoo.com tel 0769.28.10.50. Daca poti trimite-mi si mie nr de telefon sau adresa de email. Multumesc anticipat.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.