Help - Search - Members - Calendar
Full Version: de prin piata auto sh
Masini.ro Forum > Discutii generale > Off Topic
RUE
azi la ora 9 dimineata, treaz din cauza obisnuintei la ora 6.45, am dat un sms la un amic ce mai baga vanzare in ocico daca merge pe acolo. ca prin minune chiar pleca. am zburat in alergare pana la el si am purces la piata din timisoara (mehala - ocico).
am dat o tura prin piata. pe langa factorul "masini manarite" caracteristic pietelor am vazut intre ele:
- pasat 2006 combi 1.9 tdi sub 10000 euro.
- audi a4 2006 cu motorizari 1,9 si 2.0 intre 9500 si 12 000. la 12 000 era una frumoasa de un rosu sportiv si tapiterie piele bej cu bordul bej integral dar cu numere straine. avea jante mari de 18 cred.
- octavia 2 2.0 tdi cu piele si DSG cu numere de olanda tot cam pe al 12 000
- octavia 2 1.9 tdi cu PDG 2006 cu 9000 cerea pe ea. se lauda ca are toata directia schimbata cu factura la skoda si apoi am aflat fiind si eu cu amicul pietar ca masina a avut inlocuita si aripa stanga din cauza unor motive.
- ford focus 2007, 1.6 tdci cu esp, 10 airbaguri etc ce maia re omul acolo la 6650 euro strigarea. cred ca avea si ceva climatronic, daca nu macar AC
- touareg si x5 erau pe la 16 000 parca.
- logan 1.4 mpi 2006 era la 4500 euro.
- un pejo 207 din 2006 cu motor de 1.4 benzina era doar 4600 euro. nu avea AC.


cred ca e util care mai merge prin targuri sa vina cu ce exemple a vazut prin pietele pe unde a fost si merita puse pe aici.
AZAZEL
si toate aveau in realitate cu intre 50.000 si 100.000km in plus fata de cat declara vanzatorul, iar mare parte din ele aveau si alte hibe ascunse pe care nu le descopereai la cumparare.
si eu daca aveam la masina peste 100.000km si nu 50.000 doar nu eram bolnav sa cer pe ea 10.000. euro ma multumeam cu 7000 de euro ca doar alti 50.000 km pe langa cei 50k ar fi meritat o devalorizare suplimentara de 3000 euro de la cei 10.000 initiali .
mai rue , parca esti copil. ar trebui sa stii ca bun si ieftin nu exista pe lumea asta iar daca mai apare pe ici pe colo, cu siguranta nu poti fi pe faza astfel incat sa profiti de oportunitate.
RUE
mai prietene, nu stiu de ce te agitasi. ai vazut ca am mentionat din start faptul ca toata piata este samsarita si lumea sa ia in calcul aspectele astea.
daca intamplator am vazut un focus 2007 acolo, nu am pus ca tinta spre fordul tau la vanzare.
nu am vrut sa fac un topic de combatut preturi, ci doar sa spun ce am vazut prin piata din Timisoara care e dominata 90% de samsari.
nu e un etalon dar o piata din asta recunosc ca ne face sa pierdem la pretul de vanzare pt masinile noastre.
nu stiu pe ce baza a fost reply ul tau directionat dar te inteleg. ca de aia suntem prieteni.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.