Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Verificari la Vectra 2.0 Caravan
Masini.ro Forum > Service/Reparatii & Tuning > Aria Tehnica Masini.ro
Teo31487
Vreau sa cumpar o astfel de masina, am gasit-o si duminica trebuie sa plec in Ardeal ca sa o vad si eventual sa o cumpar. E vorba de modelul Caravan 2.0 DTI sau DTL (nu am inteles prea bine). Vreau sa merg cu ea la un service sa o verifice atata cat se poate verifica in Romania, dar as vrea sa mai stiu si alte probleme la care sa ma astept de la o astfel de masina. Cine ma poate ajuta? Parca George avea o Vectra, dar nu stiu daca este pe motorina.
Costel
La Opel terminatia este DTI , masina pe care vrei sa o iei din ce an este ca sunt doua tipuri de motoare de 2.0 DTI , 60 kw parca si 74 kw, cel din urma corespunde normelor Euro 3 daca este dupa 2000 an fabricatie.
Ca probleme la aceasta masina sunt destule, ca la orice masina de fapt.
Daca ai cumparato prezinto sa stim si noi cu ce sa te sfatuim.
G e o r g e
exista si DTL. un fel de SDI de la opel. :bounce:
Costel
La cele pina in "99 scrie in spate DTI_16V si multi citesc DTL la cele dupa 2000 scrie 2.0 DTI :!:
Teo31487
Inca nu am cumparat-o, dar eram pe punctul de a o face. Clientul din Targu Mures a fost cam neserios, pe de o parte, si am gasit convenabil un Opel Astra 1.7 DTI din 2002 , pe de alta parte. Treaba cu DTI si DTL am lamurit-o din intamplare la un dealer Opel: DTI este cu intercooler, DTL era fara. Zic era, pentru ca acum nu se mai fac fara.
Astazi ar trebui sa merg la un service sa fac niste verificari. Daca stiti unul de calitate si care sa nu-ti schimbe nu-stiu-ce piese, ziceti-mi si mie ca sunt foarte interesat.
Costel
Opel GTT, Bld. Teodor Paladi spre policolor pe partea dreapata dupa Peco Agip.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.