Help - Search - Members - Calendar
Full Version: PROBLEME LA MOTOR STIE CINEVA?
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Daewoo
gogu10000
buna
am un cielo din 2003 si de ceva timp am probleme mari la motor.Prima data cand s-a intamplat eram in trafic si s-a oprit motorul(s-au si aprins toate becurile in bord) mi s-a spus ca e bobina de inductie, am schimbat-o.Apoi aceleasi simptome, cand se incalzea motorul(acul intre cele doua puncte la normal), am dus-o la service specializat, acolo pe tester nimic, mi-a schimbat iar bobina de inductie si o piesa electrica din fata radiatorului.A mers 100 km si iar aceleasi opriri in trafic cand se incalzea motorul(acul intre cele doua puncte) se opreste.Daca stau sa se raceasca motorul merge dar cand acul ajunge iar intre cele doau puncte motorul moare brusc.Mentionez ca am si GPL din fabrica pe el.
Nu stiu ce sa ma mai fac poate are un coleg o sugestie.Cei de la service merg prin excludere si ma pun sa cumpar tot motorul ce sa fac.
Multumesc anticipat pentru sfaturi.[/size]
ibi2000
in nici un caz nu tre mototrul scimbat.Tu ai o problema pe parte electrica cu siguranta.Cei de la service nu fac alceva decat sa te faca sa faci schimbari ce au un nr f mare de ore de lucru asta ptr atzi lua banii.Le este mai usor sa te puna sa schimbi motorul decat sa cauta cauza cu pricina.Dupa ce o sa o depistatzi o sa vezi ca nu e vb mai mult de max 1 ora de lucru.Poate obina,vreo dioda,verifica sigurantza de la instalatzia de gaz.Tre sa fie una de 7.5 rosie daca nu ma insel.motorul cu siguranta nu are nimik

a.termostatul functioneaza corect?Posibil si de acolo sa fie.Este posibil sa aiba o protectie la motor si daca acesta nu functioneaza corect motorul se opreste ptr a prevenii calarea
tatuzu
Se opreste si pe benzina si pe gpl?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.