Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Se intampla in Danemarca
Masini.ro Forum > Discutii generale > Off Topic
getodac
Pozele spun totul verymad.gif

Nu stiu de ce nu se vad fotografiile, rog un moderator sa modifice postul si sa puna pozele in asa fel sa se vada fara a fi descarcate, multumesc anticipat.
G e o r g e
nu inteleg rostul omorarii lor.
James Kilowatt
Poate stiintific... sau, controlul populatiei, ca sa nu moara de foame whistling.gif

Danezii sunt cei mai verzi, va rog sa nu ziceti nimic rau de ei. E plin de eoliene la ei si nu polueaza (nu ca chinezii aia poluatori care produc otelul si cimentul din care fac danezii eoliene)
getodac
QUOTE (G e o r g e @ Apr 3 2010, 09:12 AM) *
nu inteleg rostul omorarii lor.


Nu cred ca exista o explicatie logica pentru un asemenea macel dar incrancenarea de pe fata tipului din poza 6 ma trimite cu gangul in ..... neanderthal
Rebel

Se pare ca este vorba de o veche practica la danezi, tinerii contribuie la acest macel si sunt considerati barbati dupa "ceremonie".

Balenele sunt niste fiinte extrem de sensibile la stress, teroare , durere, pierderea unui membru al familiei sau chiar schimbarea in rau a habitatului lor.

Niste nenorociti care folosesc carlige de 2 kg ca sa casapeasca pur si simplu. Dupa macel, carnea este lasata sa putrezeasca.

Asta ca sa nu mai mentionam si delfinii, aceste fiinte care ii scot de multe ori din larg si ii conduc in siguranta la mal.

cred ca ar trebuie sa redefinim cuvantul "animal" si cine e acesta verymad.gif
ozz86651
Pai astea sint vechi, au si japonezii ceva asemanator (vezi The Cove). A. si Tiriac smile.gif.
serginho
Articolul complet
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.