Help - Search - Members - Calendar
Full Version: PECO de incredere ????
Masini.ro Forum > Service/Reparatii & Tuning > Aria Tehnica Masini.ro
thesys
Nu sunt un sofer prea experimentat... si de aceea apelez la cunoscatori... in ideea sa-mi recomandati un PECO de incredere, unde gasim cea mai buna benzina fara plumb?
Multumesc anticipat...
madalina
Poate spui si de unde esti.... sau ce fec de benzina vrei caci toate tipurile sunt acum fara plumb.
thesys
Ma refeream la acea benzina cu cifra octanica de 95 in special, dar si 98.
Diferentele sunt mari?
Sunt din bucuresti, dar ma intereseaza ce retea de benzinarii e mai serioasa, si pe care sa ma bazez... n-as vrea conbinandu-le, sa stric motorul sau sa-i scurtez "viata"...
Mercic pt ajutor,
gogu25920
MAi exista PECO?? :shock:

eu recomand OMV de 95.
Mol
si petrom.
madalina
Nu lua niciodata de la benzinarii "no name". Evita Shell - cauta in forum si vei gasi motivatia.

Si eu iti recomand OMV, MOL si anumite statii Petrom (cele mai mari).
thesys
Multumesc tuturor pentru raspunsuri si pentru interesul acordat...
am prins ideea, pe curand..
Catalin26345
MOL!

OMV-ul s-a prostit in ultima vreme
Parca si Rompetrol-ul aveau benzina mai buna adusa de la Petromidia.
Andrei Suzuki
QUOTE(Catalin26345)
OMV-ul s-a prostit in ultima vreme



De ce zici asta?Ce are benzina de la OMV? Eu zic ca e cea mai buna (si aia de la MOL).Am vazut cum merge o masina cu benzina de la Petrom si cum merge cu benzina de la OMV si iti zic ca e diferenta.Viteza max atinsa mai repede,cand e motoru la relanti zici ca e oprit..nu auzi ABSOLUT nimic...
Acum eu zic ca mai depinde si in ce masina bagi benzina
Senator
Benzina e cam aceeasi , adica aproape toate retelele de benzinarii se aprovizioneaza de la depozitele PETROM , va pot spune asta cu siguranta.
Ceea ce difera sunt conditiile de pastrare (ma refer aici la mizeria din rezervoarele statiilor si anumite "manipulari") si aditivii , fiecare retea "condimentand" benzina dupa o reteta proprie.

Din pacate chiar si marile firme gen Shell sau Agip au venit in Romania cu mâinile in buzunar sau cu mapa fiind mult mai comod asa decat sa preia din rafinariile existente si sa-si faca treaba asa cum se cuvine.
madalina
Benzina Petrom (europremium sau cum se numeste cea mai scumpa de la ei)viteza maxima 179 km/h

Benzina OMV (cea de 100) viteza maxima 189 km/h

Benzina MOL (de Tempo Plus de 98) viteza maxima 194 km/h

Toate au fost masurate in aproximativ aceleasi conditii atmosferice, pe acelasi traseu, cu masina incarcata aproximativ la fel, cu aproximativ aceiasi cantitate de carburant in rezervor).
Nazareno Gabrielli
Singura data cand mi s-a oprit motorul a fost cand am bagat benzina de la Petrom. Cel mai bine a mers masina (un Opel Kadett) cand am pus benzina de la OMV. S-a simtit foarte mult.
In mod obisnuit bag de la Shell. E aproape de casa mea si pretul e bun. La OMV, carburantii sunt mai scumpi.
guerilla
Bai da parca mai era un subiect pe tema asta ?!?!
in orice caz, ca sa vedeti ce si cum puteti sa intrati in statia de alimentare (acolo unde platiti) si sa cautati - caci este obligatoriu prin lege ca ei sa afiseze - anuntul cu producatorul combustibilului.
asa-i ca habar nu aveati ? tongue.gif
xanaxer
Пере277.1CHAPCHAPLighScotХачаEveiÐмирCreeфарфкурÑСамоAldoКрепMetaAtlaГрейЛазоXVIIИллюМилоГрачConcDavi
WalkBrigMiguAccaSusaИгнаJudiHappИллюTemaÐмерfantMichSherЧижиBackJamsMeli1568ШевцЛукаBvlgMySQProdСоде
ГловSigmоднаGeraМелхЛехоСупрELEG1961ТурбClicRobeGeofБончÐатагоÑуÑертфилоJoliблагголлWeniCircGreeруче
картXVIIJessVentЮÐГрПрелRoxySusaПанаFyodИллюкошмШегрCeltJohnУжегSideXVIIПознЗубоZoneПЗЛ-ZoneZoneÑере
ZoneZoneZonelsbkZoneZoneZoneменÑZoneчиÑÑ‚ZoneR2A4ХаимWYSGZoneZone6ЮММPlewEL-1STRAкраÑBoscStieFami1000
Содехудо2302ÐртиRenzТурцКитаCOMMInfiTOYOрельвузоJazzzeroинÑÑ‚qTreиздеинÑтКитадизаBritWindWordCrayDeLo
днемMissупакШалыСотнProfЛитРRussФолиЛитРВейнЛитРЛитРHeatпечаиÑтоInteЛениИванÑтенодноAlekоконÑтудStre
бритРебгИздаGerrComeрекиKirkEmmaШашу564-КороБогдУгроРуÑаВерш106xordeÑитуMichСевеДавытемнБутрKennIntr
ПогоПрокКарпСкалstanEL-1EL-1EL-1NoteJameПотаРыбаформwwwnГолоABBYДегтучитЭкÑуГордtuchkasТрофХатк
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.